Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

НОВИНИ

25 березня, 00:00

Запорізькому цирку загрожує закриття

Перше розпорядження про необхідність капітального ремонту приміщення запорізького цирку територіальним Управлінням держнаглядохоронпраці було видане ще два роки тому. Коштів на ремонт не знайшлося. Й ось — нове попередження. Незабаром експертна комісія комітету з нагляду за охороною праці проведе експертизу технічного стану будівлі й визначить чи можлива її подальша експлуатація. Поки ж ясно одне — будівля руйнується. Загнаним у кут нерозв’язних проблем виявився директор цирку Станіслав Кравець. Якщо цирк не працюватиме, не буде грошей навіть для підтримки будівлі хоча б у тому стані, в якому вона зараз перебуває. Доведеться відключити опалення, й почне обсипатися штукатурка. Та й куди подітися колективу зі 100 чоловік? Кошти ж для ремонту будуть потрібні чималі. Один бік будівлі дає осідання. Необхідно терміново ремонтувати зовнішні стіни, господарські приміщення, майданчик для прогулянок. Виділити дотацію на ремонт запорізького цирку пообіцяв міністр культури України Дмитро Остапенко. Шукатиме «резерви» й місто в своєму мізерному бюджеті. Але головна надія поки лише на власні сили: наскільки колектив зможе розворушити й переконати глядачів, що до цирку ходити варто — стільки й буде зібрано грошей на ремонт.

Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА, «День»

Кавказці одружуються, як Остап Бендер

Працівники правоохоронних органів, розкриваючи розбої, грабунки, а особливо вимагання, дуже часто мають справу із вихідцями з кавказького регіону. Проживають вони у нас нелегально, а дехто з метою легалізації свого перебування в Україні знаходить собі українську Грицацуєву, щоб за певну платню укласти з нею фіктивний шлюб. Лише минулого тижня в ході оперативно-профілактичного відпрацювання етнічних груп під умовною назвою «Іноземець» було викрито чотири таких «подружні» пари. Було розкрито 58 злочинів, порушено 125 кримінальних справ, припинено діяльність двох організованих злочинних угруповань. Так, працівники карного розшуку Кіровського РВ УМВС у Кіровоградській області затримали групу злодіїв, до якої входило четверо кавказців, що займалися квартирними крадіжками. Вранці у спальних мікрорайонах міста вони вибивали вхідні двері квартир і «вичищали» з помешкань найцінніше — від грошей та виробів із золота до аудіо-, відеоапаратури. Останню вони збували перекупникам краденого на міських ринках. На рахунку кавказців понад двадцять таких злочинів. Діяльністю цієї групи, як й інших затриманих іноземців, зараз займається слідство.

Володимир ПОЛІЩУК

Одурманюючий ефект стихійного ринку

З отруєнням горілкою в токсикологічні відділення лікарень Луганська останнім часом потрапило понад 100 осіб. Медикам не завжди вдається врятувати людині життя. Вже нинішнього року від найсильнішої токсикації в третій міськлікарні померло два пацієнти. Майже в усіх випадках причиною отруєнь стала горілка, куплена на стихійних ринках, в комерційних кіосках, приватних крамничках... Однак ніхто не може відповісти, які ж отруйні компоненти містяться в алкоголі підпільного виробництва. Оскільки в жодній лікарні немає спеціальної хімічної лабораторії, а та, що є в судмедекспертів, далеко не досконала.

Щоб простежити за всім ланцюжком алкогольного бізнесу, працівники міського УВС починають з перевірок на стихійних ринках. У торговців біля залізничного вокзалу було вилучено понад 70 пляшок горілки без акцизної марки. Не виключено, що ще одна підпільна гуральня припинить своє існування. Хоча зрозуміло, що ліквідація одного-двох тіньових виробників не вирішить всієї проблеми, оскільки у даного незаконного бізнесу є глибоке соціальне коріння. Певні верстви населення (в основному пенсіонери й безробітні) живуть за рахунок самогоноваріння та реалізації цієї продукції.

Алла АНТИПОВА, «День»

Заручниками вогню стають жителі верхніх поверхів

Дев’ятиповерховий корпус гуртожитку СПТУ-15 запалав днями вночі у Житомирі. Пожежники, що прибули на місце події, змушені були водночас боротися з полум’ям і рятувати людей, частину з яких знімали з вікон за допомогою 30-метрової автодробини, інших виводили через вільні та запасні виходи. Пожежу загасили за 20 хвилин, було врятовано 18 осіб, які на той час перебували в гуртожитку. Одна матір пробилася через дим, загорнувши півторарічну дитину в мокру ковдру. З підозрою на отруєння чадним газом до лікарні було відправлено сім осіб, з них двоє госпіталізовано.

Подібних автодрабин, повідомив начальник управління протипожежної охорони УМВС в області полковник Леонід Антонюк, у розпорядженні підпорядкованих йому частин тільки 11, замість потрібних за нормативами 26. З них придатні до роботи лише дві. 75 тисяч гривень, необхідних на ремонт решти, немає ні у пожежників, ні в місцевій скарбниці. Автодрабин, за допомогою яких можна знімати людей з поверхів, вищих ніж дев’ятий, у житомирських пожежників взагалі немає. Тому в разі пожежі в таких будинках, сказав Л.Антонюк, їхні мешканці стають заручниками вогню.

Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День»

Убито співробітника обласної прокуратури

У райцентрі Умань (Черкаська область) убито старшого слідчого Черкаської обласної прокуратури Олександра К. Його тіло знайшли минулої суботи близько 21-ї год. 30 хв. у провулку Привокзальному. Смерть настала через важку черепно-мозкову травму. Ознак пограбування не виявлено. На місці події працює спільна опергрупа, сформована з працівників облпрокуратури та УМВС. Поки що криміналісти «пресують» інформацію, і довідатися про подробиці слідства майже неможливо. Однак Уманню ширяться чутки, що слідчий К. незадовго до смерті намагався позичити велику суму грошей, а буквально за два дні до трагічних подій навіть зателефонував до міліції й повідомив, що на нього готується замах. Як інформує джерело в обласній прокуратурі, яке побажало залишитися невідомим, однією з останніх справ, над якою в складі слідчої групи працював Олександр К., була справа голови райдержадміністрації сусіднього району, проти якого висували ряд звинувачень, зокрема й у причетності до вбивства відомого столичного банкіра Вадима Гетьмана.

Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ, «День»

Вибух на хімзаводі

Справжню паніку викликала на Рівненщині аварія на одному з найбільших в Україні хімічних комбінатів — ВАТ «Рівненський АЗОТ». Уранці в неділю на цьому підприємстві стався вибух. За попередніми даними, вибухнули 2 п’ятитонні ємності з відходами адипінової кислоти. Завдяки щасливому випадку жертв немає. Обласна санепідемстанція не зареєструвала викиду в атмосферу небезпечних для здоров’я людей речовин. Прокуратура з’ясовує причини аварії.

«Рівненський АЗОТ» є найбільшим у регіоні виробником добрив, якими забезпечує більшість областей Західної України. Останніми роками підприємство, побудоване в 70-ті, відчуває серйозні фінансові труднощі. Поки вдавалося підтримувати зношене обладнання в працездатному стані, однак чи вдасться надалі забезпечувати безпечну роботу величезного хімкомбінату за умов тотальної кризи неплатежів — сказати складно.

Володимир КОНЄВ, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати