Перейти до основного вмісту

НОВИНИ

16 березня, 00:00

Фінанси та демографія

Усього сімдесят гривень на рік виділяється на Рівненщині на лікування одного жителя. Цієї суми явно недостатньо для того, щоб організувати нормальне лікування хворих і забезпечити мінімальний запас медикаментів, перев’язувальних матеріалів і продуктів харчування в лікарнях.

Проблема недостатнього фінансування медицини позначається, на думку лікарів, і на демографічній ситуації на Рівненщині. Не так давно область була в числі тих небагатьох регіонів України, де спостерігався ріст чисельності населення. Минулого року населення Рівненської області скоротилося на тисячу осіб.

Медики фіксують зменшення народжуваності і збільшення числа новонароджених дітей-інвалідів. У ряді районів області залишається на високому рівні дитяча смертність. Усе частіше жінки просто бояться народжувати, вважаючи за краще переривати вагітність. У середньому аборт робить кожна третя вагітна рівненчанка.

Проблема надання якісної медичної допомоги стає просто фактором виживання усієї нації. Однак, нинішнього року медики Рівненщини не сподіваються, що їхнє становище може істотно покращатися.

Володимир КОНЄВ, «День»

Чи всі премії залишаться в столиці?

Уперше в історії вузу вчена рада Запорізького медичного університету висунула на здобуття Державної премії в галузі освіти роботу свого колеги. Це підручник «Нормальна фізіологія» за редакцією доктора медичних наук, завідуючого кафедрою нормальної фізіології Володимира Филимонова. Над її створенням під організаційним керівництвом лікаря Филимонова з 1989 року працювала група вчених із Києва й Івано-Франківська. Підручник, що вийшов друком 1994 року, виявився першим виданням українською мовою в незалежній Україні для студентів медичних вузів такого профілю. От уже декілька років ним користуються студенти всіх медичних вузів країни. Головною ж перевагою книги, на думку багатьох учених-медиків, є те, що вона написана справді для студентів, а не для викладачів. Нове видання «Нормальної фізіології», доповнене розділом «Клінічна фізіологія», на жаль, гальмується через брак коштів. Нині вчені кафедри нормальної фізіології Запорізького медуніверситету під керівництвом Володимира Филимонова готують своєрідну новинку — підручник для самопідготовки з набором тестів.

Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА, «День»

Будемо господарювати, «як нiмець покаже»

Майже три тисячі гектарiв родючих чорноземiв в Іллiнецькому районi Вiнницької областi з iнiцiативи райдержадмiнiстрацiї передаються в оренду нiмецькiй органiзацiї «Райфайзен» терміном до п’яти рокiв.

Це поля шести господарств, якi стояли незасiяними останнi три-чотири роки, бо збанкрутiлi або ослабленi колективнi сiльськогосподарськi пiдприємства виявилися неспроможними їх обробити. Згiдно з погодженими умовами договору, орендарi сплачуватимуть податок на землю й розраховуватимуться з КСП зерном по 4-5 центнерiв пшеницi третього класу за гектар або ж у грошовому еквiвалентi за цiнами на момент виплати.

Можливi також розрахунки з КСП у формi наданих послуг. Спочатку на привезенiй з Нiмеччини технiцi працюватимуть запрошенi фахiвцi, а в подальшому планується навчити цьому мiсцевих жителiв. Якщо КСП змiцнiють i зможуть самотужки обробляти свої землi, їх можуть повернути й ранiше.

Досвiдом зацiкавились i сильнi господарства, якi планують передати триста гектарiв у оренду пiд вирощування цукрових бурякiв із тим, щоб освоїти новi сучаснi технологiї.

Вiктор МЕЛЬНИК, «День»

Фальсифіковану горілку виробляло КСП

Податкова міліція виявила на території виноробного цеху Запорізького КСП «Дніпрогес» цех для виробництва спиртних напоїв. Як повідомив інспектор обласної податкової адміністрації Євген Логанов, сільгосппідприємство здавало територію в оренду. Експертиза засвідчила, що горілка непридатна для вживання. Під час перевірки затримано автомобіль, в якому перевозилося 8 тисяч пляшок фальсифікованої горілки. Раніше з торгової мережі було вилучено 3 тисячі 760 пляшок аналогічної продукції. На території виноробного цеху було виявлено ще 4200 пляшок горілки, а також 18 тонн водо-спиртової суміші, з якої і готувався «самокат». В офісі комерційної фірми, що займається цією діяльністю, вилучено більше як 45 тис. фальшивих марок акцизного збору. За словами фахівців, марки дуже гарної якості і, очевидно, їх виготовляли за кордоном. Фальсифікована горілка йшла під маркою Бердянського заводу як «Московська», із зеленою етикеткою.

Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА, «День»

Тисяча й один спосіб «нагріти» ближнього

Апетити бажаючих поживитися народним добром і за рахунок своїх співгромадян зростають. Завідуючий складом однієї з шахт холдингової компанії «Ровенькиантрацит», наприклад, шляхом фальсифікації чеків на видачу вугілля робітникам свого підприємства здійснив розкрадання двох тисяч тонн палива, привласнивши таким чином більше ніж 260 тисяч гривень. Бухгалтер Краснодонської центральної збагачувальної фабрики пішла іншим шляхом розкрадання: вона нараховувала зарплату звільненим раніше із фабрики особам і таким чином привласнила понад 5 тис. гривень. А два бухгалтери одного з колективних господарств Старобєльського району, навпаки, виписували довідки на зменшення заробітної плати, що дозволяло користуватися пільгами. Загалом така «операція» завдала матеріальних збитків господарству на суму 18 тис. гривень. Безсоромно діяв і завідуючий відділенням Краснодонської міської лікарні, узаконивши хабарі за проведення операцій і видачу лікарняних листів. Причому фіктивний лікарняний лист у нього котирувався високо — встановлена такса становила 100 гривень. Сума збитків, виявлених співробітниками відділу державної служби у справах боротьби з економічними злочинами УМВС Луганської області, виражається цифрою в 600 тис. гривень.

Алла АНТИПОВА, «День»

Повінь і миші збільшили масштаби робіт у Закарпатті

Через катастрофічний паводок у господарствах усіх форм власності значно зросли обсяги робіт на весну, бо ж оранку треба провести на площі 57,4 тис. га, а це вдвічі більше, ніж було навесні 1998 року. Стан зимівлі озимих, які залишилися після катастрофи — 8,6 тис. га, в основному добрий і задовільний. Та виявилося, що значна площа їх пошкоджена мишами. Відтак Виноградівська біолабораторія змогла виділити 20 тис. гривень для виготовлення препаратів проти шкідників. Як повідомив начальник управління АПК і заступник голови облдержадміністрації Юрій Садварі, ведуться активні переговори про завезення насіння з-за кордону у вигляді гуманітарної допомоги. Закарпатських механізаторів навчали передовим технологіям вирощування злакових, кукурудзи та овочів. Училися добре. На сто діючих чи потенційно готових до дії тракторів нині припадає 114 механізаторів, котрі прагнуть діла. Суперництво все загострюється, бо техніка готова поки що на 70%.

Василь ЗУБАЧ, «День»
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати