НОВИНИ РЕЛIГIЙНОГО ЖИТТЯ
Камінь під богословський факультет
У м. Львові на вул. Хуторівка відбулося освячення і закладення наріжного каменя під будівлю майбутнього філософсько-богословського факультету Українського католицького університету. В церемонії брали участь Глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар, президент Австрійської Єпископської Конференції кардинал Крістоф Шьонборн, кардинал Мар’ян Яворський, численні греко-католицькі та римо-католицькі єпископи та духовенство. Перед освяченням високі гості оглянули будівництво нової Львівської духовної семінарії, яка розташована неподалік від майбутнього приміщення богословського факультету. Ректор семінарії о. д-р Богдан Прах показав гостям приміщення, де незабаром будуть розташовані лекційні зали, їдальня, ректорат, спортзал та інше.
Як повідомляє о. Ігор Яців, прес-секретар УГКЦ, під час освячення кардинал Любомир Гузар висловив надію, що з цієї основи, яку сьогодні поклали, «виросте дерево велике і сильне, у якому знайдуть глибше розуміння Божої правди всі християни, незалежно від конфесійної належності».
Богослови про особистість, родину, суспільство
У Києво-Печерській лаврі відкрилася Міжнародна богословська конференція «Шляхи просвіти і свідки правди. Особистість. Родина. Суспільство». Конференцію проводять представники УПЦ МП, відділення релігієзнавства Інституту філософії НАН, Університету «Києво-Могилянська академія». Участь у обговоренні проблеми беруть ієрархи УПЦ МП та РПЦ, викладачі Духовної академії УПЦ МП, українські, російські та зарубіжні вчені. В перший день роботи конференції доповіді зробили митрополит Мінський і Слуцький Філарет, патріарший екзарх Білорусі (Московський патріархат), православні гості з-за кордону та ректор Київської духовної академії професор Микола Забуга. Гостей привітав Предстоятель УПЦ МП митрополит Володимир.
Новий екзархат
Папа Іван Павло II утворив екзархат для греко-католиків Сербії та Чорногорії, який до цього входив до складу Крижевецької єпархії. Першим Апостольським екзархом новоутвореного екзархату призначено титулярного єпископа Юрія Джуджара, який до цього був єпископом- помічником Мукачівської єпархії Греко-католицької церкви.
Сьогодні у Сербії та Чорногорії налічується 17 католицьких парафій східної традиції, у яких душпастирську працю проводять 16 священиків, 2 єромонахи, 55 черниць. У колишній Югославії налічувалося 49 тисяч греко-католиків (станом на 1993 р.), серед яких були представники кількох етнічних груп: хорватські серби, які прийняли католицизм ще на початку XVII ст., українці-русини, що емігрували з Закарпаття близько 1750 р., українці з Галичини, македонці, румуни. Після поділу Югославії на кілька самостійних держав центр єпархії опинився у Хорватії. Це й зумовило потребу встановлення самостійних юрисдикцій в інших державах.
Образ Успіння Богородиці тепер в Успенському кафедральному соборі
Католики Одеси перенесли образ Успіння Богородиці з храму Св. Петра до Успенського кафедрального собору. Після меси було вручено пам’ятні медалі усім тим, хто допомагає у відновленні собору. Серед нагороджених були керівники Одеської обласної та міської адміністрації, представники польських державних і дипломатичних установ, представники українських та закордонних суспільних та церковних організацій.
Історія католицький спільноти Одеси розпочалась 1795 року разом iз історією міста. На початку ХХ сторіччя римо-католики становили 13% населення Одеси. Ще у 1920-х роках парафія Успіння Пресвятої Богородиці з філіалом Святого Петра нараховувала 14 986 парафіян. Після війни більшість iз них було депортовано у Казахстан, Сибір та до Далекого Сходу. У 1931 р. собор Успіння Пресвятої Богородиці зачинили, вівтар розбили, ікони та скульптури «націоналізували», більшість із них безслідно зникла. Деякі коштовні речі з храму вдалося зберегти, їх перенесли у костел Св. Петра. Серед них — образ Успіння Пресвятої Богородиці, копія роботи Рафаеля, виконана баварським художником Фішером спеціально для собору. Храм було повернено громаді 1991 року. А 4 травня 2002 року Папа Іван Павло II установив Одесько-Сімферопольську дієцезію, і храм Успіння Пресвятої Богородиці став кафедральним собором нової дієцезії.
Аспекти міжконфесійного діалогу
У соборі Успіння Пресвятої Богородиці в Одесі відбулась презентація книжки «В Духу і правді. До проблеми міжрелігійного та міжконфесійного діалогу». Книжка є збірником 39 статей різних авторів. Там, зокрема, йдеться про те, що «навколо понять міжрелігійного та межконфесійного діалогу накопичилось багато непорозумінь та помилок. Найкращим способом їхнього викоренення є діалог. Особливо це стосується різних християнських традицій, які шукають сьогодні шляхiв до порозуміння та єдності». Також пройшла виставка нових екуменічних видань, опублiкованих останніми роками в країнах Східної та Центральної Європи.
Дочка Володимира Литвина вінчалась у церквi
Як повідомляє прес-служба УПЦ МП, 31 серпня дочка спікера Верховної Ради України Володимира Литвина вінчалась у церкві Різдва Пресвятої Богородиці Києво-Печерської лаври. Таїнство вінчання відправив Предстоятель УПЦ Московського патріархату Володимир, митрополит Київський і всієї України. Молоді Олена та Дмитро, а також їхні батьки були надзвичайно схвильовані урочистою подією, співами хору семінаристів. Митрополит Володимир побажав молодим щастя, любові й взаємодопомоги.