Перейти до основного вмісту

Новий рік: «з вогником», але без вогню

24 грудня, 00:00

Кажуть, американці найбільш полюбляють Різдво та День Незалежності (маю на увазі свято, а не відомий фільм). І, кажуть, саме на День Незалежності найбільше клопоту мають американські пожежники — бо, згідно з давньою традицією, ледве не кожен мешканець США (особливо представники чоловічої статі віком від восьми й десь до сімнадцяти років) вважає своїм обов'язком що-небудь таке запалити, підірвати або запустити в небо. Торговці петардами й бенгальськими вогнями мають iз того зиск, а бідні штатівські вогнеборці — регулярний головний біль, тим більше, що все це відбувається у найспекотнішу пору (День Незалежності США святкується 4 липня). Однак і ми, виявляється, не так уже й відстали від Америки.

Коли я ознайомився з переліком порад, які дає Добровільне пожежне товариство України тим, хто надто полум'яно святкує Новий рік, то спершу здалося за краще зустріти свято в повній темряві, забарикадувавшись серед вогнегасників. По зрілих роздумах стало зрозуміло, що все-таки досить просто дотримуватись нехитрих рекомендацій фахівців. Вони відомі кожному, але «повторення — мати навчання», і, на загальну думку, таких речей краще навчатися в теорії. У направленій до редакції «Дня» факсограмі інструктор iз пожежно-профілактичної роботи апарату управління Добровільного товариства Ірина Гальченко радить:

— Встановлюючи ялинку, міцно закріпити її, — ще півбіди, якщо вона просто впаде й зашкодить вашим килимам та нервам сусідів знизу. А от якщо (не приведи Господи) деревце таки загориться і в такому вигляді набуде горизонтального стану, самими килимами ви навряд чи відбудетесь. Особливо, якщо до цього ялинку поставили так, що в разі загоряння вона закриє вихід iз кімнати, в якій із вогнегасних рідин — лише шампанське...

— Не варто створювати ілюзію зимового пейзажу, осипаючи ялинку «снігом» у вигляді вати, а також завішувати легкозаймистими целулоїдними іграшками. Не рекомендується і запалювати свічки як на гілках ялинки, так і просто в безпосередній близькості від неї. А рекомендується користуватися електричною гірляндою, що вiдповiдає всім можливим ГОСТам і, згідно з патентом, є не більш пожежонебезпечна, аніж звичайна електролампочка (для більшої гарантії спробуйте підключити її до справної розетки, бажано через запобіжник, що теоретично входить до комплекту гірлянди).

— Не захоплюйтесь надмірно хлопавками та бенгальськими вогнями (якщо ви з «крутих» — сигнальними ракетницями та/або освітлювальними бомбами). Не вимикайте телефон і не зачиняйте його в найдальшій кімнаті, навіть, якщо вас вже «дістали» ваші шанувальниці (шанувальники) з пропозиціями удвох романтично зустріти Новий рік — телефон, знов-таки не дай Боже, може знадобитись для виклику пожежних, і тут дорога кожна мить. А от керівники підприємств, шкіл, дитсадочків та інших подібних установ взагалі повинні заздалегідь повідомити пожежну охорону про адресу й час проведення свята ялинки й організувати чергування персоналу.

— І, нарешті, не залишайте ялинку довго в приміщенні після закінчення свят. Висохне — буде гірше.

Отже, дотримайтесь цих нескладних вимог — і ви уникнете перетворення свята на неприємність або й трагедію. І не зіпсуєте святкове чергування пожежним — вони ж теж люди...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати