Перейти до основного вмісту

Обітнути Чорне море!

Чернігівський «пілігрим» Олександр Волощук планує за рік пройти через шість країн
23 червня, 19:31
ПОЗАДУ — ЗРУЙНОВАНА ФОРТЕЦЯ, РУКОТВОРНИЙ СИМВОЛ ВОЙОВНИЧОГО СХОДУ. СЕЛИЩЕ ГУНІБ, ДАГЕСТАН / ФОТО З АРХІВУ ОЛЕКСАНДРА ВОЛОЩУКА

Обійти пішки Чорне море — давня мрія чернігівського мандрівника Олександра Волощука. «Мрія перетнути море з’явилася 1992 року, коли я служив в армії. Якось в один із погожих днів я вийшов на берег моря й, ступаючи по піску, подумав, що було б непогано обійти море пішки. Можливість здійснити цю подорож з’явилася аж 2012 року, але через низку причин мусив відкласти мандрівку, — пояснює «пілігрим». — Перечитав стоси літератури й не знайшов жодної згадки про те, щоб хтось обійшов пішки Чорне море. Можливо, я буду першим».

Олександр Волощук хоче пройти територією шести країн — України, Болгарії, Румунії, Туреччини, Грузії та Росії. Подорож триватиме рік, але з перервою, бо наші східні сусіди не хочуть бачити чернігівського мандрівника на своїй території. «Громадян України не пускають через грузино-абхазький кордон, — каже Олександр Волощук. — До того ж, у мене останнім часом виникли серйозні проблеми з ФСБ Російської Федерації, — зауважує мандрівник. — Місяць тому, коли я повертався з Кавказу, на російсько-українському кордоні оголосили, що на наступні п’ять років мені заборонено в’їзд до Росії без пояснення причин. Ті статті, які мені показали, були дуже абстрактно прописані».

Чернігівець припускає, що відповідна заборона пов’язана з його журналістською діяльністю та відвідинами багатьох недружніх до Росії країн. Крім того, за словами мандрівника, з квітня проросійська Абхазія оголосила візовий режим для громадян усіх країн, що не визнали її незалежності. «Я не в змозі в’їхати до Абхазії нізвідки, крім Росії», — пояснює Олександр Волощук.

Цю проблему мандрівник не вважає серйозною перешкодою, тому розробив послідовний план подорожі, яку розбив на два етапи.

ПОЧАТОК — З ПЕРЕКОПУ

Стартує мандрівка 25 червня з Перекопу Херсонської області. Отже, спочатку територією України Волощук пройде пішки орієнтовно 800 кілометрів. Наступні 370 кілометрів шляху він подолає румунським узбережжям Чорного моря, ще 420 кілометрів — територією Болгарії, 1710 кілометрів — узбережжям Туреччини й ще 220 кілометрів — Грузію.

У Грузії Олександр Волощук планує завершити перший етап чорноморської мандрівки. Запланував він його завершення на 15 грудня 2016 року. Чернігівець планує повернутися додому не лише для того, щоб відпочити, а й вирішити свої проблеми з ФСБ Російської Федерації. Адже, як зазначалося, потрапити на територію Абхазії можна лише з дозволу Росії.

«Я не чекатиму наступних п’ять років, доки Росія надасть мені дозвіл на в’їзд до їхньої країни. Знаю деякі «шпаринки», за допомогою яких потраплю на територію Росії, — каже мандрівник. — Розповідати наразі, як саме це буде, я не можу, але це цілком законні способи».

Якщо Олександрові Волощуку все вдасться, то вже в березні він мандруватиме Чорноморським узбережжям проросійської Абхазії. Подолавши 290 кілометрів абхазького шляху, Олександр Волощук планує пройти наступні 420 кілометрів Краснодарським краєм. Фінальний акорд мандрівник зробить у Криму, подолавши 950 кілометрів його Чорноморського узбережжя. Таким чином, загальний периметр узбережжя Чорного моря, котрим пройде чернігівський «пілігрим», має скласти 5200 кілометрів.

ЗА ДЕНЬ — 30 КІЛОМЕТРІВ

«Загальну відстань я маю намір пройти за вісім місяців, — ділиться планами мандрівник. — За день долатиму 30 кілометрів і раз на тиждень робитиму собі вихідний для відпочинку та огляду цікавих місць. Можливо, будуть затримки, пов’язані з погодою, можливі й швидші переходи».

Окрім щастя бути першим, для Олександра Волощука ця подорож —  ще й можливість випробувати себе на міцність. «Я — віруюча людина. Тому для мене це буде хресна хода, — каже він. — Моя мандрівка — це й спроба пов’язати якимось чином народи, що живуть навколо Чорного моря. Показати їм, що було б непогано, якби ми всі жили в мирі».

Піша мандрівка узбережжям Чорного моря покликана стати своєрідною «прелюдією» до більш серйозної мандрівки пустелею Гобі. За словами Олександра Волощука, мандри пустелею будуть набагато коротшими за кілометражем, але важчими з погляду витривалості. Чернігівський мандрівник сподівається, що його подорож Чорноморським узбережжям увінчається написанням ще однієї книжки, вже восьмої в колекції чернігівського мандрівника, журналіста і письменника.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати