Одеська бібліотека ім. Горького модернізується
Цього року Кабмін своїм розпорядженням затвердив склад наглядових рад національних закладів культури, які покликані забезпечити ефективне функціонування закладів культури та контролювати їхню діяльність. Наглядову раду однієї з найстарших книгозбірень України, відомого наукового, культурного та освітнього центру — Одеської національної наукової бібліотеки імені М.Горького очолив Герой України, голова Рахункової палати України Валентин Симоненко. До її складу ввійшли знані на Одещині та в Україні люди. Про це повідомляє інформаційна служба бібліотеки.
— Склад Наглядової ради нашої бібліотеки, без перебільшення, вважається найвпливовішим серед наглядових рад національних книгозбірень країни, — розповідає Ольга БОТУШАНСЬКА, генеральний директор ОННБ імені М.Горького, заслужений працівник культури України, повний кавалер ордена княгині Ольги.
Тому вже найближчим часом буде розроблено план заходів щодо технологічної модернізації бібліотеки, а також підготовлено проект реконструкції її приміщень. Ідеться також про заснування благодійного фонду для підтримки бібліотеки — така практика розповсюджена серед найбільших бібліотек у світі.
— Не гаючи часу, наша бібліотечна делегація вирушила за досвідом до Мінська, — продовжує Ольга Ботушанська. — Звичайно, ми були вражені грандіозністю, архітектурною оригінальністю нового приміщення Національної бібліотеки Білорусі, яке було введено в експлуатацію п’ять років тому.
Ця бібліотека — безумовний лідер в накопиченні та розвитку унікального інформаційного ресурсу країни. Вона була заснована майже 90 років тому, на сьогодні її фонд становить понад 8,4 млн. одиниць зберігання. У бібліотеці зберігається понад 70 тисяч рідкісних книг та рукописів, стародруків, найдавніші з яких датуються ХІV та ХV століттям. Серед них зібрання видань білоруського першодрукаря Франциска Скорини. А можливості нового приміщення дозволили бібліотеці модернізувати технологічну складову обслуговування користувачів. Нині практично всі процеси здійснюються в автоматизованому режимі.
— Предметом нашого особливого зацікавлення було впровадження нових технологій обслуговування читачів, збереження та захисту інформаційних ресурсів, — продовжує пані Ботушанська. — Ми маємо намір взяти на озброєння досвід наших білоруських колег, зокрема комплекс заходів для захисту наших фондів. У своїх починаннях, пов’язаних із модернізацією бібліотеки, ми сподіваємося на підтримку Наглядової ради, Міністерства культури України, керівників владних структур Одеси та області, а також наших користувачів з усього світу.
Випуск газети №:
№109, (2011)Рубрика
Суспільство