«Охматдит» як амбітна ціль
Новий директор «Укрмедпроектбуду» Дмитро Шутовський обіцяє здати довгоочікуваний корпус лікарні у 2017 роціБіля незавершеного корпусу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» вкотре починають працювати будівельники. Нарешті Міністерство охорони здоров’я та замовник будівництва держпідприємство «Укрмедпроектбуд» обрали нового генерального підрядника, котрий візьметься за добудову закладу. Це ТОВ «Ріола-Модуль ЛТД», з яким уклали контракт на суму 213 мільйонів гривень. Зауважмо, добудувати багатостраждальний корпус, ззовні практично готовий, держава не може з 2011 року.
Тепер за завершення важливого для всієї країни об’єкту, де зможуть проводити унікальні операції онкохворим дітям, дорогі курси лікування та діагностику, відповідає новий директор ДП «Укрмедпроектбуд» Дмитро Шутовський. Його призначили замість звільненої з посади Ірини Коваль, яка порушила умови контракту з МОЗ та, не маючи на те права, виплатила майже 80 мільйонів гривень боргу колишньому генпідряднику компанії «Укрпрофмед». Позиція Дмитра Шутовського амбітна, смілива та обнадійлива. Він обіцяє зробити все можливе, щоб до літа 2017 року добудували лікарняні блоки D та B, а до кінця 2017 року завершили усі будівельні роботи.
«МИ НЕ МАЄМО ПРАВА НА ПОМИЛКУ»
Ситуація з новим генпідрядником, новим договором і держфінансуванням для «Охматдиту» не нова, скоріше нагадує стару платівку, не один раз прокручену та попсовану. Торік у листопаді був укладений контракт між «Укрмедпроектбудом» і ТОВ «Альтіс-Констракшн», на будівництво з бюджету виділялось 490 мільйонів гривень. Екс-директор «Укрмедпроектбуду» Ірина Коваль з радістю заявляла, що генпідрядник знизив вартість робіт до 390 мільйонів, тобто державі ще й зекономили грошей. Та сенсу з тієї економії жодного, оскільки компанія змогла освоїти до кінця року, за різними даними, від шести до 23 мільйонів гривень. Решта суми повернулась у державну казну.
Доки змінювалось керівництво «Укрмедпроектбуду», на майданчику панувала тиша. Лише у травні цього року оголосили тендер на пошуки генпідрядника, у липні назвали переможця. До кінця року знову лишається не так багато часу, хоча й більше, ніж у «Альтіс-Констракшн». Завдання нового директора — не повторити помилок минулого керівництва та витиснути максимум з «Ріола-Модуль ЛТД».
«Наше завдання — бути єдиним цілим з новим генпідрядником і стимулювати його зробити його якомога більше, — зауважив «Дню» Дмитро Шутовський. — Адже казус, який відбувся з «Альтіс-Констракшн» торік, неприпустимий. Гарантій, що це не повториться, немає, і ми розуміємо, що треба максимально ефективно використовувати кошти. З одного боку, має бути тільки цільове використання грошей, з іншого боку, ми маємо вирішити системну задачу — використати всі гроші, які цього року держава дає на добудову. Це дуже складно, навантаження надвелике. Ми не маємо права на помилку. Якщо використаємо цього року 50 чи 70 мільйонів гривень з державного бюджету, але все буде правильно, без жодного порушення та нарікання на якість робіт — краще ми зробимо так. Але часу вкрай мало, ресурсів мало, кадрів я поки не можу залучити більше, бо на підприємстві ситуація надскрутна: два місяці ми були взагалі без жодної копійки, саме підприємство у боргах, у нас на рахунках мінус чотири мільярди гривень».
ЗА ХОРОШИЙ РЕЗУЛЬТАТ — БІЛЬШИЙ БЮДЖЕТ
Попри складне становище, новий директор «Укрмедпроектбуду» та його команда налаштовані на результат. До літа 2017 року у блоках D та B все мають здати під ключ. Після ремонту у цих приміщеннях проводитимуть променеву терапію, діагностику та лабораторні дослідження. У блоці D, в якому вже є лінійний прискорювач та діагностична система, планують додати апарати магнітно-резонансної томографії, яких в «Охматдиті» зараз взагалі немає.
«За ці 213 мільйонів гривень треба зробити підключення до електромереж, повністю завершити благоустрій, усі опоряджувальні та інженерні роботи у блоках D та B, а також у центральному блоці С — він розташовується посередині, але його обов’язково треба включати у першу чергу будівництва. Це буде десь 70—80% робіт, потрібних для введення корпусу в експлуатацію. Інші 30% переносяться на 2017 рік», — ділиться планами Дмитро Шутовський.
У грудні цього року директор хоче показати представникам Кабінету Міністрів вражаючі результати. Таким чином з’явиться шанс отримати більше фінансування на наступний рік. Адже невикористані цього року кошти, якщо такі будуть, умовно кажучи, «згорять» і повернуться назад у бюджет.
Загалом на завершення нового корпусу, за словами Шутовського, з бюджету передбачається виділити 2,7 мільярда гривень. Половину з них планують вкласти у закупівлю медичного устаткування, інша частина має піти на будівельні роботи. За оцінками дирекції, наступного року зможуть отримати з цих коштів максимум 370 мільйонів гривень. «Тому наша ціль — показати, що нова команда, яка управляє будівництвом нового корпусу, спроможна амбітно, активно та плідно працювати, що ми можемо будувати і нам треба більше грошей, — додає Дмитро Шутовський. — Процес уже розпочався, будівельники на майданчику, а в нас щодня проходять робочі наради».
Міністерство охорони здоров’я обіцяє підтримувати нову команду і долучати представників громадськості до засідань робочої групи стосовно добудови корпусу, щоб весь процес будівництва був відкритим та прозорим. Активісти, певно, цим шансом скористаються, бо надто довго чекає суспільство можливості рятувати онкохворих дітей вдома, в Україні.