Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Подвійні стандарти законотворення

01 червня, 00:00

У «Дні» №79 від 4.05.2001 р. був надрукований лист киянина Ігоря Недюхи «Як я відстоював свої конституційні права», у якому йшлося про пропозицію народних депутатів внести доповнення до Закону України «Про Конституційний Суд України», яке передбачає скасування функцій КСУ давати офіційне тлумачення законів та інших правових актів, у результаті чого громадяни України втратять право прямо звертатися до КСУ.

Сьогодні свій погляд на цю проблему викладає наш читач Сергій Мекеда з Київської області.

На сторінках газети «День» постійно висвітлюється проблема відстоювання людьми своїх прав у Конституційному Суді України. Цей прояв правової свідомості окремих громадян не може не радувати. Але реально оцінивши Конституцію України, доходиш висновку, що багато її положень мають декларативний характер — перебуваючи на даному етапі розвитку, держава не в змозі виконати усі конституційні зобов’язання. Така невідповідність узятих зобов’язань і можливостей не є проявом некомпетентності депутатів, а скоріше доказом політичної далекоглядності. Бо таку гуманну Конституцію держава могла прийняти лише дивлячись в ледь прочинені двері «Європейського дому». І хоча з такими економічними показниками в об’єднану Європу нас ще не беруть, ми все ж завдяки законам, наближеним до західних стандартів, маємо привабливий політичний імідж.

Але такий стан речей негативно позначається на інших сферах життя. Особливо багато невідповідностей в економічних питаннях, що зумовлює ряд звернень до КСУ з боку громадян. Тому цілком логічною виглядає спроба депутатів шляхом внесення доповнень до Закону «Про Конституційний Суд України» унеможливити звертання людей до Конституційного Суду. Мене не дивує така постанова питання, бо це будуть доповнення, які дійсно відповідатимуть рівню правового розвитку нашої держави.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати