Покладівські «посиденьки»
— У моєму репертуарі «Дикі гуси» з’явилися 1973 року, — згадує Ніна Митрофанівна. — Одного разу режисер літературної редакції Українського радіо Юрій Баранович запропонував познайомитися з новою піснею. Вона мені відразу сподобалася, але я зробила власну інтерпретацію, змінивши темпи. Під час запису на студії з’явився Ігор Поклад, послухав мій варіант і погодився, що так пісня звучить ще проникливіше.
З легкої руки Н. Матвієнко у «Диких гусей» виросли сильні крила й вони облетіли багато країн, їх стали виконувати інші вокалісти й колективи. Наприклад, ця пісня зазвучала по-новому в середині дев’яностих і стала зоряною в долі молодої львівської співачки Руслани Лижичко — володарки Гран-прі Міжнародного конкурсу молодих виконавців популярної пісні «Слов’янський базар» у Вітебську. За словами Н. Матвієнко, вона щаслива тим, що доля подарувала їй зустріч із талановитим композитором. Вона дуже любить виконувати такі його твори, як «Пісня про матір», «Як я люблю тебе», «Чарівна скрипка», «Танго», «Куди це ви, мамо?»
На творчій вечір у гості до композитора приїдуть Йосип Кобзон, Тамара Гвердцителі, Юрій Богатиков. У концерті візьмуть участь його співавтори та багато хто з естрадних знаменитостей, а так само молоді актори — Ольга Крюкова, Вікторія Васалатій. Саме їм маестро довірив виконати прем’єри. Ігор Дмитрович не приховував свого хвилювання: «Ювілеї бувають не часто. Я хотів би, щоб глядачі почули не лише пісні, але й музику, написану для кіно, мультфільмів, театральних спектаклів, мої мюзикли, фольк-опери. Гай-гай, немає коштів запросити колективи!»
З цієї ж причини не виступить і Софія Ротару, з якою в маестро зв’язано багато цікавих робіт. Хоча наша естрадна легенда, можливо, й забіжить «на вогник» до іменинника — адже буквально наступного дня вона на цій же сцені презентує свою сольну програму «Моє життя, моя любов», присвячену тридцятим роковинам її творчого шляху. А в ній — цілий блок покладівських пісень.