Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Прифронтовий центр Приазов’я

Маріупольці допомагають військовикам і не панікують. Усі тривожні настрої — зі ЗМІ, говорять «Дню» мешканці міста
03 вересня, 11:20
МАРІУПОЛЬЦІ САМООРГАНІЗОВУЮТЬСЯ: ХТО ЧИМ МОЖЕ — ТИМ І ДОПОМАГАЄ. ЧОЛОВІКИ ВИЙШЛИ РИТИ ОКОПИ / ФОТО УНІАН

Щодня тривожні повідомлення про можливе ускладнення ситуації  в Маріуполі розбурхують всю Україну. Заяви офіційних структур і повідомлення в ЗМІ про перехід все нових населених пунктів на раніше визволених територіях  під контроль «ДНР» не додають оптимізму. Проте, мешканці Маріуполя зазначають, що всі панічні настрої виникають з інформаційної прилюдної сфери, а не реального життя.

Тетяна, мешканка Маріуполя, розповідає, що все коло її знайомих самоорганізовується і бере участь у допомозі в підготовці міста до оборони, але війною в повітрі не пахне.

— На даний момент у нашому місті відносно стабільна і мирна ситуація. У нас, на відміну від багатьох інших міст Донецької області, висять прапори України. Мешканці активно виходять на майдани, організовують усілякі акції, щоб показати, що ми мирне місто, яким і хочемо залишатися, і що нам не потрібна стороння допомога інших держав. Є, звичайно, у людей стурбованість: хтось виїжджає з міста, можливо, якісь крамниці зачиняються. Але, ймовірно, люди навчені гірким досвідом великих міст на Донбасі, як Луганськ і Донецьк, і не хочуть такого у нас.

Коли минулого тижня був один із перших мітингів за мир, люди після роботи зібралися на майдані й вирішили, що приходити на мітинги, співати Гімн, молитися — це добре, але потрібна активна допомога хлопцям, які нас захищають. Тому вже у вихідні люди самоорганізувалися: чоловіки вийшли рити окопи, жінки почали шити маскувальні сітки. Хто чим може — тим і допомагає, на волонтерських засадах за власним бажанням.

В основному люди, ймовірно, перейшли на здобуття інформації через інтернет, адже телебачення інколи показує картинку, яка не відповідає реальності. Я не знаю, хто зацікавлений у тому, щоб сіяти паніку, але і в Інтернеті інколи з’являється тривожна інформація. Люди не завжди відрізняють українську техніку від техніки інших держав — і починають панікувати, можливо, таку інформацію про пересування техніки взагалі не слід було б публікувати. У місті за вікнами йде абсолютно спокійне мирне життя. Місто функціонує, і лише необережні повідомлення в ЗМІ, навіть на рівні одних лише заголовків, залякують людей.

За словами ще одного мешканця Маріуполя з активною життєвою позицією Юрія, інформаційні вкидання створюються цілеспрямовано, щоб сіяти паніку.

— У принципі, місто зараз живе більш-менш спокійним і мирним життям. Настрої в Маріуполі абсолютно різні: є люди, які тихо чекають на прихід «ДНР», є люди, які підтримують Україну, є й ті, хто досі не визначився. Хтось виїжджає до Росії, а хтось — на територію великої України, тобто однозначної позиції немає. У принципі, зараз домінують проукраїнські настрої. Мешканці виходять на мітинги та акції, риють окопи, допомагають військовикам. Наші заводи теж якось допомагають зміцнювати оборону.

Але тут все одно існує певна система «вкидання», добре оформлена і перевірена ще, напевно, з часів КДБ. Паніку сіють цілеспрямовано, у тому числі й родичі людей на окупованій території. Тобто йде дезінформація. Наприклад, люди, які зараз активно тікали з міста, це, в основному, вимушені переселенці, тобто ті люди, в яких тут дому немає. Саме тому створюються панічні настрої в населення. А взагалі жодних відгомонів війни в Маріуполі наразі немає.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати