Перейти до основного вмісту

Рай для любителів конкуру

Село Проців під Києвом може стати центром кінного спорту України
08 липня, 00:00

Сосновий бір, чисте повітря, блакитне небо над головою, красиві коні... Що ще потрібно для справжнього відпочинку?! Просто приїхати в село Проців Бориспільського району Київської області й насолоджуватись не тільки прекрасною природою, але й красивим конкуром (змагання з подолання перешкод від 6 до 18 метрів) в кінному клубі верхової їзди Олексія Бутенко. Нещодавно кінний клуб верхової їзди «Конюшня Бутенко» відвідав з неофіційним візитом Президент України Віктор Ющенко. — Замість запланованих 40 хвилин, Президент провів тут чотири години. Відкрив кінно-спортивну школу для дітей, таким чином підтримуючи те, що ми розпочали вже досить давно, — говорить Олексій Бутенко. Президент вирішив не тільки підтримувати розвиток кінного спорту України, але й створювати хороший плацдарм для розвитку кінної олімпійської збірної України. Подарунок Президента — сідло для майбутнього чемпіона — яскравий тому приклад.

Сам кінний клуб було відкрито не так давно. Його директор з дитинства захоплювався кінним спортом і на втілення мрії не пошкодував $20 млн. Каже, що, спонсоруючи розвиток кінного спорту, можна не тільки сподіватись на повернення капіталу, але й на його подальше подвоєння. От тільки перед тим варто витратити немало коштів та зусиль на підготовку справжніх спортсменів, найновіше обладнання конюшень та розвиток інфраструктури. До речі, до наступних Олімпійських ігор 2012 року Олексій разом зі своєю командою планує підготувати чемпіонських коней та жокеїв. — Це мета, яку ми поставили перед собою, і намагаємось її реалізувати, — говорить хазяїн клубу. Для цього в клубі встановлено найновіше обладнання, працюють найкращі тренери та ветеринари з Європи, готується найкращий корм. Коні в конюшнях приймають сонячні ванни, займаються на силових та релакс-тренажерах, підбір вуздечок, сідел замовляється за кордоном. Тобто можна говорити про найвищий клас даного закладу.

В конюшні є близько 15 спортивних коней, які на показових змаганнях на полі клубу «Конюшня Бутенко» (приміром, в цьому році було організовано кубок «Niko») показують найкращі результати, займають призові місця в кінно-спортивному заході країни — ТОП 10, під контролем Федерації кінного спорту України.

— Засновуючи такого роду клуб, ми не вигадували нічого нового, — зазначає Михайло Пархомчук, генеральний директор заміського клубу верхової їзди «Конюшня Бутенко». — Україна стає частиною глобального світу. В Нідерландах, Великiй Британії, Німеччині, Франції вже давно в кожній сільській родині є по 20 — 30 коней, власний невеликий кінний клуб, манеж, кінне поле. Тому не дивно, що люди у нас дедалі частіше захоплюються цим видом спорту. Так, спочатку ми хотіли побудувати маленьку конюшню на декілька коней, далі — більшу. І ось сьогодні ми маємо власний клуб, поле для змагань, ресторан, де люди можуть смачно поїсти, готель, де наші гості можуть зупинитись, оскільки сам клуб знаходиться за містом. Сюди можна приїхати просто відпочити та подивитись на красивий конкур, — ділиться пан Дмитро. — Якщо вас цікавить кінний спорт і ви самі хочете навчитись їздити на коні, можна замовити абонемент і приїздити за місто в село Проців, де розташований кінний клуб, і вас навчать їздити верхи. При цьому ви будете займатись з професійним тренером, вам підберуть коня, який буде вас слухати, — додає він.

Бути власником клубу і не їздити верхи — все одно, що бути чоботарем без чобіт. Тому Олексій Миколайович сам приймає участь у змаганнях. На турнірних змаганнях кубку «Niko» Олексій Бутенко не потрапив в число переможців, але показав непоганий результат. — Головне — не хвилюватись і не передати цього хвилювання коневі. Я, наприклад, більше хвилювався за гостей: чи не світить їм сонце в обличчя, чи принесли їм воду, тому що я разом з дружиною, перш за все, хвилююсь за комфорт та безпеку гостей, більшість з яких наші друзі, — ділиться Олексій.

Особливе задоволення дає й спілкування з конем: спортсмени з досвідом кажуть, що з часом тварина стає справжнім другом.

ДОВІДКА «Дня»

Кінний спорт — це не тільки захоплення, це стиль життя. Цей вид спорту почав свій розвиток ще в 680 році до н.е. на Олімпійських іграх в Греції, коли змагання проводились серед колісниць, запряжених четвіркою коней. Відтоді цей вид спорту розвивався небаченими темпами. Перші школи верхової їзди з’явилися в XVI — XVII столітті в Італії, Франції, Іспанії, Австрії. В 1921 році була заснована міжнародна федерація кінного спорту FEI, яка сьогодні об’єднує близько 110 національних федерацій. В Україні після розпаду Радянського Союзу кінний спорт зазнав значного краху, і тільки зараз, завдяки спонсорській підтримці, королівський вид спорту починає своє нове життя.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати