Перейти до основного вмісту

РЕГIОНИ

11 квітня, 00:00

Азовське узбережжя може зникнути

Таку заяву зробив голова Запорізької обласної ради Олександр Нефьодов після спілкування зі спеціалістами. В Запорізькій області щорічно розмивається морем від 9 до 11 метрів берега в курортній зоні Азовського узбережжя. Нині вирішується питання лише про фінансування моніторингу узбережжя Азовського моря і проектування споруд, які повинні зміцнити берегову зону. Цього року на все це виділять 1,5 млн. гривень із бюджету області. Коли саме почнеться будівництво і скільки коштів в нього доведеться вкласти, Олександр Нефьодов не уточнив, відзначивши лише, що зміцнення потребує вся берегова лінія. А Бердянську косу, яка є туристичним комплексом, планують зробити платною, при цьому оплата здійснюватиметься по картках. Скільки коштуватиме картка, поки не повідомляють. Але вже відомо, що перед в'їздом на косу встановлять пункт перепустки, який контролюватиме автомобілі, що проїжджатимуть, повідомляє Юлія ВАСИЛЕНКО , Запоріжжя.

Вдень підполковник ЗС читав курсантам лекціїА вночі... грабував АЗС

Оперуповноважені карного розшуку, ознайомившись з анкетними даними 36-річного підозрюваного, очам своїм віри не йняли: невже?.. То був якраз той випадок, коли майже неймовірне є очевидним: кандидат наук, викладач одного з військових навчальних закладів грабував автозаправочні станції.

«У період від листопада 2006-го до останніх березневих днів 2007-го на території краю скоєно серію розбійних нападів на АЗС. Оперативники звернули увагу на «почерк» зловмисника. Щоразу він, коли ледве світало, з'являвся на порозі заправки і, наставивши два пістолети на переляканого оператора, вимагав виручку і талони на пальне. Одержавши «своє», зникав хтозна куди», — повідомив для «Дня» начальник Центру зв'язків із громадськістю управління МВС у Хмельницькій області Віктор Коверзюк.

Вдень кандидат наук читав курсантам лекції, а коли світало, йшов «на справу». Останній розбійний напад підполковник ЗС скоїв у Хмельницькому. А починав із заправок довкола Кам'янця-Подільського, продовжив на територіях сусідніх Чернівецької і Тернопільської областей. На допитах уже «згадав» 11 епізодів. Найбільше запам'ятався епізод, коли виніс сейфа разом з 11 тисячами гривень і талонами на 1,5 тонни пального. «Тоді він ніс на плечах 30 кілограмового сейфа до своєї скромної «Таврії» зо два кілометри від місця злочину. А пістолети, що справляли незабутні враження на постраждалих операторів, виявилися газовими», — продовжив Віктор Коверзюк.

З якого ж то лиха підполковник став, як кажуть у народі, на слизьку стежку? Говорить про те, що особисте життя не склалося — двічі розлучений. Вільний від служби час минав у залах гральних автоматів. Доймали кредитори — нагадували про одержану позику для придбання «Таврії»... Звістка про затримання кандидата наук була, наче грім серед ясного неба, для його начальників і курсантів.

До речі, у краї — 868 АЗС, з яких лише третина охороняється, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Омела загрожує деревам у Житомирі

Нещодавно на частині Старого бульвару в Житомирі, який є одним з найгарніших місць обласного центру, комунальники позрізали верхівки кількох десятків дерев, залишивши подекуди одні стовбури з невеликими відростками. Це призвело до обурення серед небайдужої громадськості, і її представники почали вимагати пояснень від міської влади. Виконувач обов'язків начальника управління комунального господарства міської ради Олександр Марцун стверджує, що дерева в тій частині міста потребували серйозної чистки від рослини- паразита омели. За словами заступника директора Поліської філії Українського науково-дослідного інституту лісового господарства Олександра Орлова, загалом омелою у місті заражені значні масиви зелених насаджень, а боротьба з нею є дуже складною справою, оскільки просте зняття її кулеподібних кущів не дає серйозного ефекту — через 1—2 роки вони виростають на гілках основних дерев знову. Потрібне або зрізання гілок разом з ними, і краще на 15—20 см нижче місця їхнього прикріплення, або повна заміна дерев на такі, що менше піддаються паразитуванню омели. О. Орлов наголосив також, що до 30% флори у місті (тобто рослинності) є такою, що занесена до нас з інших континентів (здебільшого американського), і значна частина цих видів є шкідливою для здоров'я людей. Отже потребує систематичного знищення, чим зараз у місті практично ніхто не займається. Кореспондент «Дня» все ж поцікавився, чи не є боротьба з омелою тільки приводом для знесення дерев, щоб комусь дісталися стовбури на розпилювання на дошки чи звільнені ділянки землі? У відповідь начальник Житомирського відділення екологічного контролю Державного управління охорони навколишнього природного середовища Тетяна Степаницька наполягала, що в місті намагаються виконувати правила утримання дерев та інших культурних рослин, затверджених відповідним наказом Держкомунгоспу. Зокрема, зрізання дерев проводиться тільки після обстеження спеціальною комісією і прийнятого на його підставі рішення міськвиконкому. О. Марцун навіть назвав цифри — за минулий рік, згідно вказаного порядку, їх було знесено 2 тисячі (показник явно не малий. — В.К. ), а посаджено тільки за кошти бюджету 4 тисячі дерев. Плюс, за його оцінками, приблизно 5 тисяч дерев було посаджено силами громадськості під час різного роду місячників та суботників. (Як на автора, щось не помітно цих масивів у місті). В той же час він визнав, що на даний час комунальники Житомира користуються даними паспортизації зелених насаджень, проведеними ще в середині-кінці 80-х років минулого століття, а на нову не вистачає коштів. Ті 1,5 млн. грн., що виділяються підприємству «Зеленбуд», витрачаються майже виключно на безпечне утримання існуючих дерев, тобто відстежується, щоб вони не впали і своєчасно зрізалися, і боротьбу з омелою. Проте перемогти її, признався О. Марцун, не вдається, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ , «День».

У Львові відбудеться книжкова виставка «Дітям»

11—14 квітня у Львові відбудуться одразу два значимі культурні заходи — Міжнародний культурний симпозіум «Візуалізація образу дитини у літературі» та книжкова виставка «Дітям». Організаторами цих культурних подій виступили Львівський національний університет ім. Івана Франка, мистецьке об'єднання «Дзиґа» та громадська організація «Форум видавців». Симпозіум — це унікальна подія як для України, так і для всієї Східної Європи. Адже він ще жодного разу не проходив східніше Відня. На симпозіум мають прибути 122 учасники із 20 країн світу. Це будуть дитячі письменники, видавці, менеджери. Також у ньому візьме участь Міжнародне наукове товариство з досліджень літератури для дітей та юнацтва (IRSCL). У рамках симпозіуму та виставки заплановано авторські вечори та круглі столи з популярними українськими та зарубіжними письменниками, а також студентський конкурс з ілюстрування дитячих книжок. А бажаючі порадувати свою малечу новими книжками, зможуть придбати їх на виставці, на якій будуть присутні всі українські видавці дитячої книги.

«Якщо симпозіум та виставка дадуть відчутні результати і в нашій державі покращиться ситуація з дитячою книжкою (сьогодні в Україні видається не більше, ніж 500 назв дитячих книжок на рік, тоді як в Росії ця цифра сягає близько 15000. Та й собівартість російської книжки значно нижча, ніж української. Бо російська література кілька років тому отримала від влади справжній «подарунок» — великі податкові пільги. Українські ж високопосадовці поки що не розщедрились на такі «подарунки»), то вже за два роки в Україні відбудеться Міжнародний конгрес дослідників дитячої літератури, — повідомила письменниця Леся Вороніна. — Це має стати досить вагомою подією для культурного життя українців», повідомляє Анна МАДЕЙ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати