РЕГIОНИ
Мільйони, закатані в асфальт
У 2005 році на будівництво і ремонт доріг в Житомирській області передбачається спрямувати 11,5 млн. грн. коштів місцевого бюджету та 145,5 млн. грн. з державного бюджету. (Це значно більше ніж у минулому році, коли з державної казни для впорядкування доріг Житомирщини було виділено трохи більше нiж 8 млн. грн.). Ці дані було оприлюднено на прес-конференції, що провів перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Загривий із залученням посадовців обласного рівня і Житомира, які мають відношення до будівельної галузі. Із слів начальника служби автомобільних доріг області Віктора Мирончука, в цьому році передбачається провести в межах Житомирщини капітальний ремонт п’яти кілометрів траси всеукраїнського значення Київ—Чоп і полегшений капітальний ремонт 50 кілометрів цієї дороги. Планується також 5 млн. грн. витратити на відновлення проїжджої частини деяких вулиць обласного центру. На запитання «Дня», скільки мають служити дороги від ремонту до ремонту і чому навіть головні магістралі Житомира не витримують 2—3 років експлуатації, В.Мирончук відповів, що, згідно з будівельними нормами, цей термін має бути десять років, але дороги в головному місті області ремонтують із застосуванням застарілих технологій, це і обумовлює короткий міжремонтний період. Начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Юрій Гамкрелідзе в розмові з «Днем» висунув іншу тезу: дороги у Житомирі швидко виходять з ладу з огляду на те, що місто стоїть на плавунах, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ , «День».
Ужгородці митимуться двічі на тиждень
Губернатор Закарпаття вважає, що мер Ужгорода повинен подати у відставку: про це він нещодавно заявив на черговому засіданні виконкому Ужгородської міської ради, коли було прийнято рішення, згідно з яким «тимчасово, з 13 червня до 1 серпня 2005 року, необхідно внести зміни в режим гарячого водопостачання. З метою забезпечення необхідних технічних можливостей для якісної та своєчасної підготовки об’єктів теплопостачання до опалювального сезону, гаряча вода подаватиметься двічі на тиждень, у суботу та неділю».
За словами прес-секретаря міського голови Ужгорода Володимира Дако, системи теплозабезпечення обласного центру Закарпаття здебільшого перебувають в аварійному стані, тому ремонт назрівав давно. Однак навколо такого рішення виконкому одразу розгорілися пристрасті: губернатор області Віктор Балога різко заявив про недопустимість припинення гарячого водопостачання для ужгородців. «Жодні формальні підстави, в тому числі й «забезпечення необхідних технічних можливостей для якісної та своєчасної підготовки об’єктів теплопостачання до опалювального сезону», не можуть бути виправданням абсолютного ігнорування керівництвом міської влади законних інтересів і прав мешканців Ужгорода, — йдеться в заяві голови Закарпатської ОДА.
За інформацією Наталії Мигалини, співробітника прес-служби Закарпатської облдержадміністрації, керівництво області звернулося в обласну прокуратуру з проханням вжити всіх необхідних, передбачених законом заходів щодо недопущення ситуації з припинення гарячого водопостачання в обласному центрі. Аналогічні доручення дані й управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації, повідомляє Наталка ПОПОВИЧ , Ужгород.
У Донецьку ловлять безпритульних
Понад дві тисячі юних донеччан із початку поточного року було доправлено до міліцейських підрозділів Донецької області за здійснення різних злочинів і правопорушень. При цьому, як повідомили з Центру зв’язків із громадськістю УМВС України в Донецькій області, близько половини дітей було затримано за бродяжництво і жебрацтво. Вже зараз понад п’ятсот затриманих бродяжок направлено до притулків, хоча ніякої гарантії, що вони залишаться там надовго, на жаль, немає: багато хто з дітей тікає з притулків відразу ж після прибуття, щоб знову промишляти жебрацтвом.
Крім того, за підсумками чотирьох місяців поточного року донецькі правоохоронці притягли до адміністративної відповідальності майже 700 батьків, які не приділяють належної уваги своїм дітям. Також порушено 21 кримінальну справу за ст. 166 Кримінального кодексу України, яка передбачає злісне невиконання обов’язків щодо виховання дитини, що призводить до тяжких наслідків, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».
Згоріла старовинна дерев’яна церква
У Львівській області внаслідок короткого замикання згоріла старовинна дерев’яна церква, що була споруджена у 1772 році. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Міністерство з надзвичайних ситуацій. Пожежа у церкві Пресвятої Богородиці, що розташована в селі Голдовичі Жидачівського району та належить до греко-католицької єпархії, виникла в ніч на понеділок і була ліквідована протягом двох годин, однак дерев’яна церква згоріла. Орієнтовна причина пожежі — коротке замикання в електромережі. Жертв і потерпілих немає.
Випуск газети №:
№110, (2005)Рубрика
Суспільство