РЕГIОНИ
Студенти Харківського медуніверситету протестують
18 квітня 2005 року Харківський обласний комітет СДПУ(О), обласна організація УСДМ спільно зі студентським страйкомом Харківського державного медичного університету провели акцію пікетування будівель ВНЗ, Управління охорони здоров’я й облдержадміністрації. Спільна акція студентів-медиків й об’єднаних соціал-демократів Харкова, як повідомляє прес-служба СДПУ(О), була спрямована проти введення в дію Указу Міністерства охорони здоров’я України №81 від 23.02.2005 «Про затвердження Переліку спеціальностей і терміни навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів». «Насильницька зміна умов здобуття вищої медичної освіти за заздалегідь обраною спеціальністю, без урахування думки студентів і батьків, у тому числі тих, які платять великі гроші за навчання у вищому навчальному закладі на контрактній основі, без обговорення затверджених змін із багатотисячною студентською спільнотою, грубо порушує свободу та права людини», — заявили пікетники. Раніше представники студентського страйкому звернулися за допомогою до регіональної громадської приймальні СДПУ(О) й особисто до народного депутата України, лідера харківських об’єднаних соціал-демократів Володимира Шепетіна. І харківські есдеки активно підтримали справедливі вимоги майбутніх лікарів. Як повідомили журналістам учасники пікету, перед початком акції і пізніше на заняттях керівництво ВНЗу і викладачі чинили масований моральний тиск на студентів. Викладачі заявляли, що ті, хто піде на мітинг, відпрацьовуватимуть пропущені заняття по два — три рази або будуть відраховані. Студенти зазначили, що їхню присутність на заняттях фіксували протягом однієї пари по 3—5 разів. Тиск чинили й на батьків студентів, які підтримали акцію. Зокрема, такі заяви озвучили на лекції в 5-му пологовому будинку, де в аудиторії на заняттях перебували близько 150 осіб. Понад тисячу пікетників підписали звернення до Президента України та Міністра охорони здоров’я України, яку вони вручили заступнику губернатора області Василю Третецькому та начальнику управління охорони здоров’я області Богдану Волосу.
Про те, як ставиться міністр охорони здоров’я до того, що відбувається, та які його аргументи — читайте в найближчих номерах «Дня».
Автобуси — не пиріжки
Вже в 12 областях України підвищені ціни проїзду на внутрішньообласних маршрутах. Але Херсонська в такі поки не входить. І наскільки швидко ввійде, залежить, перш за все, від облдержадміністрації. Саме вона повинна погоджувати тарифи, але не поспішає, бо ж розрахунки та кошториси знаходяться там з липня минулого року. Діяльність підприємств, які займаються автобусними перевезеннями пасажирів, є збитковою. Останнього разу тарифи переглядалися ще в 1999 році. Наразі один пасажиро-кілометр коштує 6 копійок, його пропонують підняти до 12 копійок, але ціни ще будуть регулюватися залежно від пасажиропотоку на відповідних рейсах. Олена Круглова, заступник голови Херсонської обласної організації роботодавців автомобільного транспорту, на засіданні медіа-клубу «Південь» підкреслила, що зараз у перевізників не вистачає грошей не те що на обновлення автопарку, а й хоча б на його збереження. А цю сферу, за її словами, «неможливо порівняти з виготовленням пиріжків». Тому що подібна ситуація передусім позначається на якості перевезень та безпеці пасажирів. Поряд з цим ціни на міжобласні перевезення вже підвищені. Тому зараз до одного й того ж самого населенного пункту Херсонщини можна доїхати за дві дуже різні ціни, залежно від того, чи виїжджає автобус за межі області, повідомляє Оксана МАНЬКОВСЬКА, Херсон.
Випуск газети №:
№70, (2005)Рубрика
Суспільство