Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Регіони

04 лютого, 00:00

Заповідників стане більше

До недавнього часу у Харківській області нараховувалося 216 заповідних об’єктів загальною площею 52,5 тисяч гектарів, що становить приблизно 1,7% території всього регіону. Рішенням, прийнятим на останній сесії депутатів обласної ради, чотири території в Харківській області стали природно-заповідними землями місцевого значення — заповідниками. Відтепер під охороною держави знаходитимуться: ландшафтний заповідник «Піщаний» у Чугуївському районі; орнітологічний заповідник «Пташиний» у Лозовському районі; дві території у Вовчанському районі — лісовий «Старосалтовський», де ростуть унікальні широколисті дерева, занесені до Червоної книги України і Зелені списки Харківської області; лісове урочище «Холодноярське». Крім того, наразі вчені ратують за створення ще одного національного заповідного природного парку «Дворічанський», територія якого відноситься до Дворічанського району і частково до прилеглих земель Росії. За розрахунками харківських вчених, під національний парк піде близько 3 тисяч гектарів. Зі свого боку почин українців підтримують їхнi російські колеги, які пропонують продовжити зону для створення міжреспубліканського наукового заповідного об’єкта і спільних наукових робіт.

На сьогодні екологи Харківського університету імені В.Н. Каразіна підготували наукове обґрунтування того, що ця місцевість має стати заповідною. Територія унікальна і ландшафтом, і рослинністю, і тваринним світом, багато видових представників якого — пiд захистом закону.

Марина ГОЛІНА, Харків

Вітаміни для ведмедиці

Допомогу у вигляді продуктів харчування та грошей на загальну суму 10 тис. грн. отримав за останній місяць Менський зоопарк, що на Чернігівщині. Надали її всі, хто перейнявся проблемою харчування ведмедиці Ніки, якій у період вагітності не вистачало необхідних вітамінів і жирів. Після показу відповідного телесюжету та кількох публікацій в обласній пресі на адресу зоопарку поштою та рейсовими автобусами почали надходити десятки посилок. У них було м’ясо, варення, мед, крупи, вітаміни, жири — усе необхідне для поповнення раціону тварини. Допомогу ведмедиці надали майже півсотні приватних осіб, установ і організацій з Чернігова та області, Києва, Кривого Рогу, Шостки Сумської області та навіть Санкт-Петербурга. Зокрема студенти й викладачі Чернігівського педуніверситету надіслали до Мени ящик варення, а мешканці наметового містечка з Хрещатика — яблука, пальмовий жир та апельсини. Такої щедрої допомоги Менський зоопарк не знав за всі 27 років свого існування, тому з «ведмежого столу» перепадає ще тигру та мавпочкам.

Менський зоопарк — єдиний в Україні, розташований у сільській місцевості. На сьогодні там утримується понад 400 особин тварин і птахів 85-ти видів.

Наталія ПОТАПЧУК, Чернігів

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати