«Рік учить дивитися на суть проблеми, відмітаючи другорядне»
![](/sites/default/files/main/articles/02012019/2kar_1_31.jpg)
Дорогі друзі, ви знаєте, як ми цінуємо ваші думки і наше спілкування. Вкотре читацький клуб «Дня» робить свій внесок в осмислення подій року, що минає. Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання (нижче) нашої новорічної анкети.
Бажаємо вам радісних Новорічних свят і щасливого 2019 року!
1. Ми знаходимося в складному історичному процесі: як би ви його назвали? Чого вас навчив 2018 рік?
2. Які події року, що минає, на вашу думку, змінили світ і Україну?
3. Яка подія в житті країни стала найважливішою особисто для вас?
4. Кого ви вважаєте героєм і антигероєм року?
5. Три речі, які додають вам сил й наповнюють оптимізмом?
6. Автори, статті, проекти газети «День», які вирізнялися 2018 року?
Ірина МАЦЕПУРА, директор ТОВ «ВГСМ» , депутат Закарпатської обласної ради:
1. Мені здається, що це процес, який започатковує необхідність називати речі своїми іменами. Наскрізь прогнила радянська система, яку ідеологи називали найкращою у світі, припинила своє існування, але, за інерцією, ще три десятиліття ми послуговуємося її понятійним апаратом, економічними і політичними інститутами. Тепер набагато зрозуміліше, що таке незалежність, що таке свобода, що таке війна, гібридна, але війна. Рік учить дивитися на суть проблеми, відмітаючи другорядне.
2. Жорна історії дуже повільні і звершують своє коло, лише коли набирається критична маса запиту в суспільстві. Ми, напевно, живемо в дуже благословенній країні, котра задовольняється невеликими бажаннями, але, судячи з дослідження нової книги бібліотеки газети «День» «AVE», суспільство нині перебуває приблизно в такому ж стані, як 100 років тому, — і ментально, і політично. Звичайно, є визначні події, але вони стосуються світу науки, економіки, винаходів.
3. Неймовірні перемоги «Нафтогазу» над «Газпромом», прибутковість націоналізованого «Приватбанку», прибутковість «Укрзалізниці» й інших державних підприємств, відродження підприємств оборонного комплексу. Те, що колись було «чорними дірами» бюджету, починає приносити державі дохід.
4. Гасло Миколи Хвильового «Геть від Москви!» впроваджується у всіх сферах функціонування держави. Не могла собі уявити, що в нас колись буде президент, який скаже ці слова вголос і буде працювати над тим, щоб ми рухалися в Європу. А антигерої — всі нитики, які, не поворухнувши пальцем для держави, переконані, що все погано.
5. Наявність кваліфікованого президента, який достойно виконує свої функції. Наявність армії, яка має силу волі й засоби для захисту держави. Відродження здорової економіки, яка повинна перебороти монополії.
6. Я читаю газету «День» з 1998 року і уважно стежу за всіма гілками дерева проектів газети. Всі роки слухаю виступи і читаю головного редактора газети Л.О. Івшину, це для мене камертон. Люблю книги бібліотеки газети «День», вони традиційно випереджають час, хоча ніби систематизують минулі історичні факти. Такий парадокс. Мені подобаються статті Марії Прокопенко, яка популяризує науку, трохи забутий і важкий жанр журналістики.
Випуск газети №:
№235-236, (2018)Рубрика
Суспільство