Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Рінат АХМЕТОВ: «Ми повинні бути разом: бізнес, влада і суспільство»

03 вересня, 11:32

Номер один у сотні найбагатших українців бізнесмен, засновник добродійного фонду «Розвиток України», президент футбольного клубу «Шахтаря» Рінат Ахметов, незважаючи на розмах свого бізнесу і різноманітність громадських ініціатив, що їх він реалізує, на публіці з’являється нечасто. Цими вихідними був той рідкісний випадок, коли з ним особисто можна було поспілкуватися: він відкривав у рідному селищі на Донбасі нову сучасну навчально-спортивну школу. Під час конференції і після закінчення всіх офіційних заходів «Дню» вдалося поставити Рінату Леонідовичу кілька запитань. Розмова розпочалася з його оцінки мотивів і наслідків торговельної війни між Україною і Росією. Відповідь була короткою і дипломатичною:

— Кожна ситуація повинна робити нас сильнішими. Це гучно сказано «торговельна війна з Україною». Те, що сталося на кордоні... Я гадаю, ця ситуація зробить сильнішою Україну, український бізнес і кожного українця. З цієї ситуації треба винести досвід, поглянути на себе, що ми робимо правильно, що — неправильно, правильно проаналізувати, і щоб у майбутньому ми від цього ставали лише сильнішими.

У НЕДІЛЮ В ДОНЕЦЬКУ НА ВІДКРИТТІ НОВОГО НАВЧАЛЬНО-СПОРТИВНОГО КОМПЛЕКСУ ШКОЛИ № 63 / ФОТО НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ ФОНДУ «РОЗВИТОК УКРАЇНИ»

— Восени відбудеться Вільнюський саміт. Який, на ваш погляд, головний виклик і завдання для великого українського бізнесу до цього часу?

— Ми повинні зробити все задля того, аби Україна ставала сильнішою. А ось сила — це відкритість, прозорість, чесна дискусія і на виході ефективні рішення. Мені здається, це — найголовніше.

— Рінате Леонідовичу, як вважаєте, а нам допоможе ухвалити це «правильне рішення» євроінтеграція?

— Україна зробила свій вибір.

— Повертатиметеся в політику?

— Ні.

— А чому пішли?

— (Сміється). Я в політиці був найбільшим прогульником.

А мене за це критикували. Але зверніть увагу, коли мене критикують, я до цього відкрито ставлюся.

— Якби у вас з’явився шанс пройти весь життєвий шлях знову, ви б ним скористалися?

— Ні. Хочете, поясню чому? Коли прямуєте шляхом і вам за весь шлях не соромно — то повертатися немає потреби. Мені не соромно. І я не кривлю душею. Тому повертати не хочу. Помилки завжди трапляються. Не помиляється лише той, хто нічого не робить.

— Ви реалізовуєте досить багато цікавих соціальних проектів. Що вами керує?

— Є п’ять причин. Перша — треба чужий біль сприймати, як свій. Друга — необхідно бачити системні проблеми. Третя — потрібно розуміння, як ти вирішуватимеш ці системні соціальні проблеми. Четверте — це відкритість для всіх, хто не байдужий, тому що поодинці нічого не перемогти. І п’яте — результат.

Сьогодні ми відкрили новий корпус школи. Це результат короткостроковий. Середньостроковий і довгостроковий — коли школа дасть вихованців, якими ми пишатимемося. Тому ми приходимо туди, де ми потрібні. Соціальних проблем багато. Аби їх подолати, потрібен системний підхід: самотужки ніхто з цим ніколи не впорається. Ми маємо бути разом: бізнес, влада і суспільство. Про це потрібно говорити і кричати, об’єднуватися і перемагати. «Тихим голосом», на жаль, системних соціальних проблем не розв’яжеш. І, звичайно, добродійність має йти від серця і душі, а не бути даниною моді.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати