Перейти до основного вмісту

«Сенсацій» – на 450 мільйонів

28 січня, 00:00

У Сімферополі відбулося виїзне засідання колегії Генеральної прокуратури з участю Генерального прокурора України Святослава Піскуна та його заступника Тетяни Корнякової. Остання очолює робочу групу, що вже кілька тижнів перевіряє Крим. Висновки комісії та членів колегії, згідно з новою традицією Генпрокуратури, «сенсаційні»: як сказав на засіданні колегії сам Святослав Піскун, «виявили корупцію та непрофесіоналізм прокуратури Криму». Порушено двадцять нових кримінальних справ, у тому числі проти прокурора Криму Володимира Гальцова, який, зі слів Святослава Піскуна, «не зміг використати потенціал колективу, проводив незважену та необ’єктивну кадрову політику, внаслідок чого йому вдалося фактично розвалити роботу прокуратури АРК». Досить сказати, що в день засідання виїзної колегії, як зазначалося на засіданні, природоохоронний прокурор Криму через допущені в регіоні порушення закону взагалі утік, і місце його перебування нікому не було відоме. Генеральний прокурор України Святослав Піскун, перебуваючи в Сімферополі, висловив думку, що Володимиру Гальцову треба змінити місце роботи. «Ми обов’язково підшукаємо йому нову роботу, а на його місце поставимо людину, якій ми довіряємо», — заявив Святослав Піскун. Його не звільнили того ж дня тільки тому, що він офіційно перебуває у відпустці. Крім Гальцова, вважає Генеральний прокурор України, треба звільнити головного санітарного лікаря республіки Марію Кров’якову. «Вона особисто підписувала кілька документів, які призвели до серйозних збитків для держави», — повідомила заступник Генпрокурора Тетяна Корнякова. Від серйозніших висновків Генерального прокурора стримувало лише те, що напередодні засідання виїзної колегії Рада міністрів Криму задовольнила протест Генпрокуратури та скасувала прийняте в жовтні минулого року рішення про виділення приватним комерційним фірмам 356 гектарів землі зі складу Ялтинського гірсько-лісового заповідника.

Як відомо, кілька тижнів тому кілька кримських екологічних організацій звернулися до нового Президента України Віктора Ющенка з відкритим листом, у якому стверджувалося, що 350 гектарів зі складу Ялтинського гірсько-лісового заповідника були вилучені рішенням кримського уряду й указом колишнього тоді президента України Леоніда Кучми, та призначені нібито для організації лісового мисливського господарства для президента Росії Володимира Путіна. Водночас Рескомзем Криму пояснював скорочення площі заповідника тим, що «на його території розташовані кілька інженерних комунікацій, фактичні кордони яких не збігаються з позначеними в документах», — говорив на засіданні Ради міністрів Криму заступник голови Рескомзему автономії Василь Соколик. Iз його слів, під час затвердження матеріалів інвентаризації земель заповідника, кілька юридичних осіб клопоталися про відведення ділянок для рекреаційних цілей. Після закінчення землевпоряджувальних робіт, до Адміністрації Президента України було подано текстові та графічні матеріали земель Ялтинського гірсько-лісового заповідника, на основі яких було видано указ Президента про затвердження нових кордонів Ялтинського гірсько-лісового заповідника площею 14 тисяч 176 гектарів і видачу держактів на право постійного користування цими ділянками. Водночас Рескомзем підтверджує, що облікова площа земель заповідника за матеріалами лісовпорядження становить 14 тисяч 521 гектар, і після інвентаризації скоротилася. Проте на практиці реалізація цих земель не була завершена — документи, що встановлюють право на землі Ялтинського гірсько-лісового заповідника, поки що не видавалися…

Святослав Піскун сказав, що прокуратура Криму цілком «випустила» з-під контролю діяльність уряду Криму, «який, особливо наприкінці минулого року, незаконно передавав сотні гектарів землі для санаторно-курортних установ, і мирився з тим, що органи місцевої влади роздавали комерційним структурам державні землі заповідників, землі історико-культурного призначення — Нікітського ботанічного саду, Лівадії, Массандри, Фороса…» Зі слів Святослава Піскуна, ці порушення закону «набули характеру тотальних…»

Генпрокуратура не приховує, що нинішня серія кримінальних справ — продовження роботи, розпочатої понад рік тому. Мета її, зі слів Святослава Піскуна, — повернути державі втрачені кошти через незаконну роздачу державної землі рекреаційного призначення. Зі слів Тетяни Корнякової, вартість землі, виділеної органами влади Криму комерційним фірмам, які, як показала перевірка Генпрокуратури, «всі виявилися фіктивними», перевищує 450 мільйонів доларів. Вона навела приклад злочинного використання землі під Алуштою в районі водозабору міського водопроводу. Понад рік тому саме через виділення в цьому місці ділянки землі під готель було порушено кримінальну справу проти мера міста, проте згодом її закрили, а у вказаному урочищі під Алуштою розпочалося будівництво ресторану та готелю. Сьогодні ці об’єкти там уже побудовані, що завдає шкоди навколишньому середовищу та загрожує зараженням міського водопроводу. Наприкінці минулого року, також постановою Ради міністрів АРК, незаконно було передано в користування шістьом комерційним структурам понад 350 гектарів земель, які теж належали Ялтинському гірсько-лісовому заповіднику. Радмін Криму дозволив розробку проектів землеустрою із відведення земельних ділянок на умовах оренди фірмам ТОВ «Солар Сіті», ТОВ «Шеруд», ТОВ «Рудом», ТОВ «Доман-2004», ТОВ «Легіон-2004», ТОВ «БАСД». Земельні ділянки для них мали виділити Гаспринська, Кореїзька, Фороська та Сімеїзька селищні ради. Як повідомив Святослав Піскун, перевірка встановила, що всі шість фірм зареєстровані в Києві.

За інформацією Тетяни Корнякової, лише протягом останніх днів Генпрокуратура порушила 20 кримінальних справ за порушеннями, допущеними в сфері земельних і майнових відносин на території АРК, і 10 — у Севастополі. Крім того, 21 кримінальну справу порушила за аналогічні порушення військова прокуратура. Також у ході перевірки Генпрокуратура виявила порушення майнових відносин у сфері приватизації цілої низки кримських санаторіїв і пансіонатів, зокрема «Дніпро», «Зорі України», «Ай-Даніль», «Гурзуфський», ім. Пушкіна, «Гірське сонце», «Юність». Збитки держави, за інформацією керівників ГПУ, нараховують від 1,5 до 27 мільйонів гривень.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати