Щаслива зустріч... двох пацієнтів
![](/sites/default/files/main/articles/04112014/10ebola.jpg)
Медсестра Ніна Палс, яка пережила Еболу, забирає свого песика Бентлі з Центру послуг для тварин у Далласі (штат Техас, США). Доки Ніна проходила курс лікування, тваринка три тижні перебувала у центрі на карантині — під наглядом ветеринарів — на випадок, якщо теж підхопила смертельний вірус.
За останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус Еболи забрав життя більш ніж 4,9 тисячі осіб. На даний момент у світі немає офіційно визнаних ліків проти Еболи. Проте минулого тижня відбулося тестування експериментальної вакцини проти вірусу в Швейцарії. Вакцину, розроблену британською фармацевтичною компанією, випробували на 120 добровольцях у лікарні міста Лозанна. Тестування медикаменту також почалися в Малі, Великобританії та США.
Тим часом Міністерство охорони здоров’я України та Національна академія медичних наук (НАМН) спільно розроблять план з підготовки держави до протидії розповсюдження вірусу Ебола, повідомляє прес-служба відомства. Першочергові завдання — створити міжвідомчу робочу групу із залученням провідних фахівців МОЗ, НАМН, Державної санітарно-епідеміологічної служби, МНС, МВС, Міністерства юстиції, а також Міністерства оборони з метою координації дій; визначення інфекційних стаціонарів для госпіталізації хворих лихоманкою Ебола та осіб із підозрою на це захворювання; визначення стаціонарів з ізоляторами для зв’язку тощо.
Крім того, днями в Одесі відбувалося навчально-тренувальне заняття з питань організації та проведення профілактичних, протиепідемічних та лікувальних заходів у разі виявлення хворого з підозрою на хворобу, викликану вірусом Ебола.
Випуск газети №:
№206, (2014)Рубрика
Суспільство