"Слянчев бряг" привів за грати
Тютюнові та горілчані вироби, поруч з наркотиками та зброєю, були і залишаються для нечистих на руку людей тим товаром, маніпуляції з яким дозволяють мати неабиякий прибуток. Саме бажання отримати неправедні гроші й привело на лаву підсудних керівників та учасників контрабандного каналу між Україною та Росією, який вдалося перекрити працівникам Управління Служби Безпеки України в Сумській області.
Майже рік тому вони затримали 7 вантажних автомобілів, які намагалися перевезти поза митним контролем 70392 пляшки бренді "Слянчев бряг" та 2837 ящиків цигарок. У накладних було вказано, що в машинах знаходиться сільгосппродукція - горох і ячмінна крупа.
Три місяці тривало слідство. Вісімнадцять томів карної справи було зібрано слідчими УСБ. Як виявилось, контрабандний канал було утворено весною минулого року. Організована злочинна група систематично займалася перевезенням підакцизних товарів з України до Росії поза митним контролем. Одним з організаторів цієї групи був голова правління, директор Київського закритого акціонерного товариства "Продімпекс" Олег Хомко. На початку 1996 року він увійшов у контакт з Андрієм Жижиним, який працював представником московських товариств з обмеженою відповідальністю "Катунь плюс", "Полінот" та фірми "Біас" на Україні. Саме Жижин займався організацією та контрабандним перевезенням з України до Росії спиртних напоїв та цигарок за фіктивними документами. На думку шахраїв, схема була геніальною. Підакцизні вантажі під виглядом транзитних ввозились з Молдови до столиці нашої держави, де накопичувались на орендованих складах, а потім, за новими документами, спиртні напої та цигарки відправляли до Москви. Але в накладних значилось, що до столиці Росії везуть не що-небудь, а сільгосппродукцію.
Схема ця працювала без збоїв аж до 31 липня минулого року, коли на митному посту "Катеринівка" Глухівської митниці у вантажних автомобілях митники виявили контрабанду у великих розмірах. Слідство довело вину організаторів та виконавців злочинної групи. В його процесі стало відомо, що разом з українськими та російськими любителями легких грошей "працювали" і громадяни Вірменії та Білорусі, що свідчить про розмах аферистів.
Днями у Глухівському районному суді завершилось слухання справи. Суд, врахувавши всі обставини, виніс злочинцям вирок: від одного до трьох років позбавлення волі. Конфісковано також і майно, яке належить злочинцям. Втім, Олег Хомко не погодився з такою ухвалою суду і подав до нього касаційну скаргу. Тепер долю контрабандистів вирішуватиме Сумський обласний суд.