Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Сніг обійдеться в 57 мільйонів

«Укравтодор» обіцяє зиму без проблем
19 листопада, 00:00
ГОТОВНІСТЬ СНІГОПРИБИРАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ ЩЕ НЕ ГАРАНТУЄ ВІДСУТНІСТЬ ЗАМЕТІВ. УСЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД КІЛЬКОСТІ ОПАДІВ. МИНУЛОГО РОКУ ПЕРШИЙ СНІГ ЗАПОДІЯВ АВТОМОБІЛІСТАМ ЧИМАЛО ПРИКРОЩІВ / ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Цього року очікування зими затяглося. Середина листопада, а більшість українців іще не бачили снігу. Проте сніг завжди ухитряється «звалитися на голову» несподівано — всі попередні роки його поява супроводжувалася автомобільними заторами в містах і заметами на заміських дорогах. Із запитанням, як зустрічатимемо зиму цього року, «День» звернувся до «Укравтодору».

Там запевнили, що до початку сніжної зими готові на 100%. На «протизимові» заходи заплановано 57,2 мільйона гривень, що на 13,8 мільйона більше, ніж у сезон 2004—2005 років. Закуплено майже 795 тисяч кубометрів піску та 103,5 тонни технічної солі. Це знову на 16 тисяч тонн більше, ніж у минулому році. При необхідності на дороги України вийде 1569 піскорозкидачів, 127 ротарних снігоочисників, 2199 одиниць навісного обладнання, 621 бульдозер, 1198 автогрейдерів. Виготовлено та відремонтовано 16578 снігозатримувальних щитів. Для роботи всієї цієї техніки закуплено 1338 тонн бензину і 2226 тонн дизельного пального. Є надія, що цей арсенал врятує українців від звичайних «дорожніх» прикрощів. Усе залежить від того, наскільки великими будуть снігопади.

До речі, кількість ДТП під час снігу й ожеледиці не збільшується, як зазвичай вважають, а зменшується. «Велика частина власників автомобілів, особливо якщо йдеться про дідуся на «запорожці», ще з радянських часів звикли «консервувати» свої автомобілі на зиму. З метою своєї й автомобільної безпеки. А ті, хто їздить взимку на авто, більше думають про техніку безпеки. Адже зимові умови не дозволяють комфортно й безпечно рухатися, і водіям доводиться, хочеш чи ні, знижувати швидкість, і взагалі поводитися акуратніше», — розказали «Дню» в ДАІ. Ще один чинник безпеки на дорозі — затори. Вони знову- таки сприяють зниженню водійського запалу і, відповідно, швидкості. Найбільш небезпечними є дні різкої зміни погоди, коли водії просто не встигають перейти на зимовий чи осінній варіант поведінки. У такі періоди кількість аварій сягає критичної позначки. Не завжди водії вчасно переходять на зимові шини. У багатьох країнах правило перейти на зимову гуму при температурі повітря не вище за +7 внесено в законодавство. А нашим громадянам для зміни літнього автогардероба на зимовий потрібні снігопади.

А снігопади, до речі, вже не за горами. За прогнозами Українського гідрометцентру, сніг буде в понеділок. На вихідних арктичне повітря принесе в Україну «мінусову» температуру. Суботнім ранком нас чекає 6 градусів.Дощ припиниться, снігопадів також не передбачається. Вдень у суботу та неділю температура буде близько нуля. А 21 листопада, як вже було сказано, почнеться сніг. До речі, в минулому році земля ним вкрилася теж 21 листопада...

А поки що небезпекою є... опале листя. «Для автомобіліста листя на дорозі все одно що бананова шкірка для пішохода», — говорять у ДАІ. Автомобілістам, які зіштовхнулися з листям, категорично не рекомендується різко гальмувати. А ось зимова гума може дуже знадобитися.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати