Собаки: індекс людяності
Як сталося, що країна, яка ридала над фільмом «Білий Бім Чорне вухо», перетворилася на простір, де є «аушвіци» для тварин?![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20111209/4225-6-1.jpg)
Факти катувань і вбивств тварин в Україні шокують світ. Що сталося? Звідки стільки жорстокості?
Готуючи тему до Дня захисту тварин, який відзначатимемо 10 грудня, ми поставили собі завдання — знайти позитивні приклади: чи є в Україні міста, містечка, де співжиття з тваринами у спільному просторі побудовано правильно — люди з повагою ставляться до них, а вони не заважають людям. На жаль, таких прикладів ми не знайшли. Так, по всій країні громадські організації, притулки, які рятують тварин від жорстокого ставлення. Проте нечисельні осередки, як правило, борються з наслідками здичавіння суспільства. «Олюдненням» фактично ніхто не займається.
«Сьогодні навіть в порівнянні з попередніми роками «усиновлення» тварин трапляється набагато рідше», — говорить координатор міського центру міні-притулків «ГНОМ» Лілія Ємельяненко, відома читачам «Дня» як автор рубрики «Хочу додому!» про покинутих тварин, яким потрібні домашній затишок і увага. Отже, ми все далі від норми?
Зрозуміло, що атмосфера в суспільстві починається з індивідуальної дії. Завезти їжу в притулок для бездомних тварин, зробити годівничку для птахів, покинути рушницю і озброїтись фотоапаратом... Такі прості дії повернуть «до пам’яті» ще кількох людей навколо.
2006 року було прийнято Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Витяги з нього:
«Для утримання безпритульних тварин створюються притулки для тварин.
Притулки для тварин можуть створюватися органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, громадськими і благодійними організаціями та фізичними особами.
Притулки для тварин проводять свою діяльність за рахунок коштів їх власників, а також будь-яких інших не заборонених законом джерел.
Місцеві бюджети можуть передбачати кошти на створення притулків для тварин та відшкодування витрат притулкам по утриманню тварин незалежно від форм власності.
При поводженні з тваринами не допускається:
використання оснащень, інвентарю, що травмують тварин;
примушування тварин до виконання неприродних для них дій, що призводять до травмувань;
нанесення побоїв, травм з метою примушування тварин до виконання будь-яких вимог;
використання тварин в умовах надмірних фізіологічних навантажень тощо».
Продовження теми: « Стати другом» та « Вони вижили!»
Випуск газети №:
№225, (2011)Рубрика
Суспільство