Спонсорство — не вихід із ситуації
Лідер об’єднаних соціал-демократів Житомирщини про вибори, соціальні проблеми та цивілізований бізнес— Останніми роками обласна організація СДПУ(О) бурхливо розвивалася, до її лав увійшов ряд представників місцевого бізнесу. Чи означає це, що пропорційно зростала її впливовість?
— Безперечно. Упродовж останніх чотирьох років ми системно і послідовно займалися партійним будівництвом, оскільки знали, що вийти на парламентські вибори без сильної структурованої організації неможливо. Зараз обласна парторганізація налічує більше 10 тисяч членів. Для порівняння — у 1998 році в ній було з півтори тисячі партійців. У наших рядах поряд із представниками бізнесу є люди, які обіймають достатньо високі пости в органах державної влади і місцевого самоврядування, у радах різних рівнів тощо. Скажімо, до парламенту по Новоград-Волинському виборчому округу №67 балотується член партії, голова ради директорів АТЗТ «Фаворит» Борислав Розенблат, якого знають як цивілізованого вітчизняного товаровиробника, чий бізнес базується головним чином у Житомирській області — це молокопереробна промисловість. Товариство «Фаворит» є чи не головним платником податків у області, перераховуючи щорічно до бюджету до 19 мільйонів гривень.
— Партія, яка у своїх програмних документах заявила, що сповідує соціал-демократичні цінності, за визначенням одним із пріоритетів має вважати вирішення соціальних проблем як суспільства в цілому, так і окремих регіонів...
— Обласна парторганізація СДПУ(О), хоч би якою вона була чисельною, впливовою і фінансово самодостатньою, все ж не може підмінити собою владу. Що ж до коштів, які обласна парторганізація має можливість спрямувати на спонсорську допомогу, то можу навести деякі приклади. Нас турбує бездоглядність дітей: у цьому році ми виділили 2 тисячі гривень Коростенському дитячому притулку. На реабілітаційну роботу з дітьми-інвалідами ми виділили 1300 гривень громадській організації «Special Olimpic». Допомагали хворим людям — купували слухові апарати по 1500 гривень, оплачували операцію на серці в київському інституті — це більше 4 тисяч гривень. Можна також говорити про матеріальну допомогу, що її ми надавали людям, які приходили прямо у офіс обкому нашої партії. Але треба сказати чесно, що це не вихід із ситуації. І перше, що збираються зробити соціал-демократи, коли прийдуть до нового парламенту, — це запропонувати переглянути в сторону збільшення асигнування, які повинні спрямовуватись на охорону здоров’я.
— Відомо, що обласна організація есдеків виступила ініціатором ще декількох проектів, зокрема, культурних...
— Минулого року ми профінансували видання чотирьох книжок. Зокрема, це праця професора з Житомира Олега Швидька «Політологія. Практикум для студентів» (це коштувало близько 4 тисяч гривень), а також перший у незалежній Україні підручник iз шахів, який, до речі, набув популярності і за кордоном. Я впевнений, що він потрібен українським дітям. Ми видали також книгу спогадів ветерана Великої Вітчизняної війни Олексанра Гнатюка «З архіву моєї пам’яті». На черзі ще кілька видань.
— У області знають, що об’єднані соціал-демократи також виділяють ветеранам допомогу до визначних дат...
— На території області проживають троє Героїв Радянського Союзу, два повнi кавалери орденів Слави, один кавалер чотирьох орденів «За відвагу». Їх ми кожен рік преміюємо тисячею гривень кожного. До Дня Перемоги сотням ветеранів, і не тільки у Житомирі, а й у інших містах області, допомагаємо продуктовими наборами, багатьох з них запрошуємо на урочисті заходи з цієї нагоди.