ТОП «Дня»:
«ТЕМА ПУБЛIКАЦIЇ — В «ДЕСЯТКУ» за тиждень з 5 по 9 лютого
КЛАРА ГУДЗИК «ФЕОФАН ПРОКОПОВИЧ — «АРХІТЕКТОР ПЕРЕБУДОВИ»... ПЕТРА I» (№ 25 від 8 лютого).
Ця публікація — безумовний лідер нашого рейтингу, оскільки вона названа більш як у половині листів.
— У публікації піднімається глибинний пласт історії, де яскравими дійовими особами були українці. Пам’ятаю, що при вивченні історії СРСР нас із подробицями інформували про всіх фаворитів Катерини II, а ось про її канцлера Безбородька мовчали. Може, тому, що він у розмовах із сановними особами імперії користувався українською мовою?
Тож і Прокопович, і Безбородько заслуговують, щоб нащадки пам’ятали про них і шанували. За це нагадування спасибі Кларі Пилипівні!
— «Феофан Прокопович — «архітектор перебудови»... Петра I» — необхідне просвітительство, чим взагалі відрізняється від інших видань «День».
2. АЛЛА АКІМЕНКО «ПРОФЕСІЯ — МАМА» (№ 23 від 6 лютого).
— До глибини душі схвилював нарис А. Акіменко. Довго роздумуєш після прочитаного про героїзм справжній і удаваний, про людей добра і зла. Авторка уникає пафосності, не називає О. Неню «героїнею нашого часу», але ж це так!
— Діти, на відміну від інших знедолених людей, від початку свого життя навіть теоретично були позбавлені найменшої можливості змінити свою долю. Людина, яка дарує повноцінне дитинство покинутим дітям, заслуговує на найбільше сприяння з боку держави та суспільства. І різноманітні державні нагороди та відзнаки, можливо б, не сприймалися в народі так іронічно, якби в першу чергу ними відзначали таких людей, як Ольга Неня.
— Дуже благородна тема — показ української жінки із сильним материнським інстинктом, її істинних доброти та любові. Матеріал легко читається. Ось би Верховній Раді й надати таким та іншим дітям щомісячну допомогу в 300 гривень, а не зменшувати існуючу.
3. ВОЛОДИМИР СПІВАКОВСЬКИЙ «ПРОЕКТ ДЛЯ ПРЕЗИДЕНТА» (№ 25 від 8 лютого).
— Тема публікації, що називається, у «яблучко». На мій погляд, найкраща за тиждень (дуже шкода, що суботні «Дні» у Харкові не продають). Канонічне — «Президент, як штурман, повинен прокладати шлях нації»! Треба «перетворювати слабкі ланки у сильні» — все це про проект «проривного» Комп’ютерного Центру. Причин, аби його не реалізувати, навіть більше, ніж перерахував автор. Але реалізувати — набагато вигідніше. І головний стимул — не просто «програти», йдучи, а «програти» з тріском уже майбутньому президенту. Тому «хлопцю», який візьметься реалізувати цей навіть уже дещо банальний у своїй очевидності проект. Головне — проявити волю й розуміння. Тому, у кого їх більше.
— Стаття цікава тим, що на конкретних прикладах показує, як президенти багатьох країн залишають після себе помітний слід, створивши щось значне й корисне для своєї держави. У ній міститься конкретний проект для Президента України.
— Хочу відзначити статтю І. Сюндюкова про В.І. Вернадського — вона дуже своєчасна. Духовні пошуки великого вченого, мислителя вельми повчальні для наших сучасників. Особливо, на мою думку, його погляди важливі для виховання екологічної свідомості, екологічного світогляду. Тоді, можливо, відступить екологічне безумство й буде приборкано глобальне насилля, про які «День» пише у передмові до статті.
5. «КАРЛОС ПАСКУАЛЬ: ВИЗНАЧАЙТЕСЬ» (№ 23 від 6 лютого).
— Дуже корисно подивитись на події в Україні очима стороннього спостерігача, який уособлює світову громадську думку. Приємно дивують гострі запитання журналістів і докладні й за суттю відповіді посла.
Визначивши «чудову п’ятірку», ми все ж не змогли втриматись і не додати до неї «воротаря», як співається у відомій спортивній пісні. Справа у тому, що від провідних публікацій не набагато відстала полемічна сторінка (№22 від 5 лютого) із інтерв’ю Мар’яни ОЛІЙНИК з Петром Симоненком «Чому китайців не критикують?» та статтею Володимира ДОВГЕШКА «Стратегія поразки». Думаємо, що читачі у цьому випадку погодяться з нами, тому наведемо лише однин із відгуків:
— Ліві сили у дзеркалі «Дня» виглядають не дуже привабливо. Але самі винні, оскільки ґрунтовно підмочили власну репутацію рецидивами номенклатурної недуги. Партійні функціонери продовжують працювати на публіку, «захищаючи» інтереси трудящих, в основному, необразливими прийомами ораторського мистецтва. Що й додає інакомислення в партійних лавах».
Акція «Топ «Дня» триває, тож ми чекаємо листів із визначенням найцікавіших, на вашу думку, публікацій другого тижня — з 12 по 16 лютого. Нагадуємо нашу адресу: 04212, Київ- 212, вул. Маршала Тимошенка, 2л; e-mail: privat@day.kiev.ua. Топ- лист за підсумками читацького голосування, як і ваші рецензії, буде опублікований наступної п’ятниці, 1 березня.
Випуск газети №:
№35, (2002)Рубрика
Суспільство