Травматологічна допомога – у комфортних умовах
У військовому шпиталі Вінниці відкрили сучасне відділення, яке приймає бійців із зони бойових дійБільше року тривав капітальний ремонт травматологічного відділення Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону. Тепер підрозділ не впізнати: відремонтовані палати з функціональними ліжками, оновлена медична апаратура, створена власна операційна для малоінвазивних втручань, встановлені системи кондиціювання та припливно-витяжної вентиляції, облаштовані окремі санвузли. Відтепер хлопці, які поступають на лікування у заклад із зони бойових дій чи мирної території, можуть отримувати якісну спеціалізовану і високоспеціалізовану травматологічну допомогу в сучасних комфортних умовах. Кошти на ремонт та укомплектування відділення — від меблів і до апаратури — виділило Міністерство оборони.
Як відзначає Олександр ФОМІН, підполковник медичної служби, начальник Клініки ушкоджень, до складу якої входить оновлена травматологія, усі ремонті роботи проводилися із заміною інженерних системи і урахуванням усіх санітарно-епідемічних вимог. Сучасна травматологія розрахована на 22 ліжка, дві палати профільовані під нейрохірургічну патологію. Але якщо буде необхідність і виникне масове надходження бійців із пораненнями, відділення може розгорнутися на 40 ліжок. Крім цього, підрозділ обладнаний устаткуванням, яке дозволяє проводити реанімаційні заходи безпосередньо у відділенні, не спускаючись до реанімації, що розташована на першому поверсі центру.
«Клініка ушкоджень була сформована на початку 2018 року. Вона складається з двох відділень: хірургічної інфекції (з палатами для опікових хворих) та травматології. Наші лікарі надають кваліфіковану та високоспеціалізовану хірургічну, травматологічну та комбустиологічну стаціонарну допомогу як чинним військовослужбовцям Збройних Сил України, так і військовослужбовцям запасу або у відставці, — розповідає Олександр Фомін. — Раніше тіснилися на одному поверсі, тепер кожне відділення займає свій поверх. Відтак збільшилися потужність клініки і кількість ліжок. Окрім цього, значно поліпшилася матеріально-технічна база, зокрема травматології. Закупили кисневі концентратори, лапароскопічну стійку, на 70% оновили травматологічний інструментарій. У планах придбання дороговартісної апаратури, зокрема на підході мобільний рентген, який можна буде використовувати безпосередньо під час оперативних втручань».
Розвиток травматології у військово-медичних клінічних центрах та військових шпиталях — украй важливий, відзначив від час відкриття оновленого відділення командувач Медичних сил ЗСУ, генерал-майор медичної служби Ігор ХОМЕНКО. Адже понад половину всіх поранень військовослужбовців під час бойових дій кваліфікують саме як травматологічні. За його словами, військова медицина, зокрема в Україні, повинна змінюватися з урахуванням вимог сьогодення. Відтак відкриття добре обладнаного сучасного відділення травматології у Вінниці, на його думку, дасть поштовх для подальшого розвитку не лише Військово-медичного центру, а й травматології всього Центрального регіону.