Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ЦЕРКВИ СВIТУ

01 грудня, 00:00

Папа Римський знову згадав про Україну

У неділю 28 листопада Папа Іван Павло II знову звернувся до подій в Україні і сказав багатонаціональним зборам прочан на майдані святого Петра: «Я думаю про українців і постійно молюся про них. Я молюся за мир у цій країні». Україна стала особливо дорогою йому після апостольського візиту 2001 року. Тим більше, що 13% 47-мільйонного населення країни — католики західного і, головним чином, східного обряду (греко-католики). (Zenit.org)

Екуменізм для всіх

Нещодавно Папа Римський Іван Павло II нагадав, що «екуменізм безпосередньо стосується кожного християнина, кожної діоцезії і громади Церкви. Ці слова було сказано у зв'язку з 40-річчям Енцикліки про екуменізм («Unitatis redintegratio»), яку було оголошено на II Ватиканському соборі. «І замість того, щоб скаржитися на те, що є неможливим, ми маємо бути вдячні за те, що вже існує і є можливим». У зустрічі, присвяченій 40-річчю, беруть участь католицькі єпископи з усіх континентів, а також делегати від «братніх церков» — інших християнських церков і конфесій.

Папа Римський у своєму виступі нагадав, що реалізація декрету про Екуменізм є одним із пріоритетів його понтифікату. Папа особливо підкреслив, що екуменізм стосується не лише експертів, але «кожного християнина. Всі повинні стати учасниками цього процесу — відповідно до молитви Ісуса Христа про те, «щоб усі були одне». Всі повинні сприяти єднанню учнів Христа. Дорога екуменізму особливо важлива сьогодні — перед обличчям світу, який старається об'єднуватися. Адже розділення християнства є «погіршенням світу». За останні 40 років сталися істотні зрушення. Так, ми перестали вважати інших християн далекими, чужими і бачимо в них братів і сестер. «Але мети нашої не досягнуто. І хоча чимало непорозумінь вже усунуто, на цій дорозі ще багато каменів спотикання. З'являються також нові проблеми, особливо у сфері етики. (Wiara.pl)

УПЦ США береться за молодь

Чергове засідання з питань православно-католицького діалогу відбулося в центрі митрополії Української православної церкви в США. Учасники зустрічі обговорили питання пастирського служіння і взаєморозуміння між церквами. Засідання проходило в храмі Андрія Первозванного Митрополії УПЦ США (Константинопольський патріархат). Єпископи обох Церков брали участь у спільному богослужінні.

13—17 жовтня 2004 року в США проходив 17-й Собор УПЦ США. Там йшлося про духовне оновлення парафій, про встановлення нових місій у місцях нових поселень українців у США, про релігійну освіту молодих, а також — про сприяння об'єднанню різних гілок православ'я в Україні. У роботі Собору взяв участь також посол України в США Михайло Резник. Звертаючись до учасників Собору, він підкреслив важливість їхньої роботи не лише для Церкви в США, але також для Церкви в Україні. Більше того — для самої України. Уперше в історії в роботі собору брали участь представники шкільної молоді, так званий собор молоді. На думку ієрархії УПЦ в США, ознайомлення молоді з роботою найвищого адміністративного органу Церкви формуватиме майбутніх діячів українського православ'я в США. (RISU)

Японці не забувають про Аум Синрікьо

Слідче управління громадської безпеки при міністерстві юстиції Японії провело сьогодні масову перевірку об'єктів апокаліпсичної секти Аум Синрікьо в центрі Токіо, повідомляє ІТАР- ТАКС. Такі рейди є інструментом постійного тиску на це релігійне угруповання, що здійснило 1995 року заринову атаку в столичному метро, внаслідок якої загинули 12 осіб і понад 5,5 тис. отримали отруєння. Японська влада вважає, що діяльність секти як і раніше являє небезпеку для суспільства, а її ядро складають фанатики, які не розкаялися. На це, зокрема, нещодавно вказала міністр юстиції Тієко Ноно, підкресливши, що, на її думку, «інспекції належних секті об'єктів необхідно проводити дуже часто». Тотальний нагляд за діяльністю 88 відділень секти Аум Синрікьо, яка зараз змінила назву на «Алеф», ведеться з 1999 року на підставі спеціального закону, термін дії якого Токіо розраховує продовжити вже найближчим часом. За останніми даними, послідовників колишнього лідера секти Секо Асахарі нараховується близько 1650 осіб, із них 300 — в Росії. Сам гуру, нарівні з десятком найбільш одіозних наближених, засуджений у Японії до страти через повішення. (Мир религий)

Знаменитий храм на межі руйнування

Італійський експерт-реставратор Лучо Спека, який побував із візитом у Тбілісі, оглянув знаменитий Хрестовий (Джварі) монастир VI сторіччя недалеко від Мцхети. За його словами, храм Джварі стрімко руйнується, і якщо не провести термінових реставраційно-відновних робіт, за два-три роки він може фізично зникнути. Лучо Спека стурбований тим, що початі в Джварі реставраційні роботи здійснюються без всякого попереднього дослідження, а при їх проведенні використовуються неякісні матеріали. З іншого боку, експерт-реставратор дає гарантії, що в разі підтримки з грузинського боку він продовжить життя монастиря не менше аніж на 200 років.

Лучо Спека має намір оглянути спільно з представниками міністерства культури Грузії ще декілька значних пам'яток на території древньої християнської країни (Газета «Ахалі таоба» — «Нове покоління») .

«Безбожна» Європейська конституція

Сьогодні громадяни країн Європейського Союзу готують петицію до своїх політичних лідерів, закликаючи їх змінити нещодавно прийняту конституцію ЄС і визнати християнство, як загальноєвропейську історичну спадщину. Ініціатори цього руху вимагають опублікувати їхню версію преамбули до конституції, де вживається слово «Бог». Цей проект вже підписали 1 мільйон 149 тисяч мешканців різних країн Європи. Ініціатори внесення змін звинувачують у всьому головним чином Францію, яка категорично наполягала на світському характері конституції ЄС. Рух за внесення змін підтримує і Папа Римський Іван Павло II, який неодноразово критикував прийняту конституцію. Підтримують вимоги віруючих європейців також багато які європейські парламенти і громадські організації. Тим часом британський чиновники вважають, що виправляти Європейську конституцію занадто пізно, тим більше, що парламенти окремих країн мають право додати до конституції параграф про «християнське коріння Європи». За його словами, християни повинні визнати, що вони зазнали в цьому питанні поразки. (ВВС)

У християнстві немає нерозв'язних проблем

У суботу Папа Римський Іван Павло II урочисто передав Всесвітньому патріарху Варфоломею I мощі св. Іоанна Златоуста і Григорія Богослова. Урочиста церемонія передачі мощей відбулася в соборі святого Петра. «У передачі таких священних реліквій ми бачимо благословенну можливість очистити рани нашої пам'яті, зміцнити наш шлях до примирення і підтвердити, що віра наших Святих Учителів є вірою і Східних, і Західних Церков», — говориться в посланні Івана Павла II, оголошеному під час церемонії. У виступі у відповідь Варфоломей I заявив: «Цей братній жест Римської Церкви підтверджує, що в християнській церкві не існує непереборних проблем». Православний патріарх також нагадав, що й Іоанн Златоуст, і Григорій Богослов за життя боролися за єдність християнської церкви. Тридцятого листопада, в день святкування святого апостола Андрія Первозванного, заступника Константинопольського патріархату, мощі буде урочисто встановлено в патріаршій церкві святого Георгія в Стамбулі (колишньому Константинополі). На цій церемонії буде присутня делегація Ватикану на чолі з кардиналом Вальтером Каспером.

Іоанн Златоуст і Григорій Богослов за життя були Константинопольськими патріархами. Після смерті їх мощі зберігалися в Константинополі, але 1204 року, під час розграбування міста хрестоносцями, були вивезені звідти і до цього часу зберігалися в Ватикані. (Религия и СМИ) 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати