ЦЕРКВИ СВIТУ
Психотерапія Володимира Путіна
Президент Росії Володимир Путін застеріг світ від того, щоб хтось нав’язував Росії почуття провини. «Не можна, щоб нам нав’язували почуття провини, — сказав він на зустрічі з учасниками Всеросійської конференції викладачів суспільних наук. — В історії інших країнах також були страшні події». На його думку, «багатьом іншим є чому в нас повчитися, тому що Росія — така країна, в якої віками — більше за тисячоліття (президент Путін посилається і на Київську Русь! — К.Г. вироблялися принципи взаємодії між різними конфесіями і релігіями, фактично на генетичному рівні». Сьогодні церкви і релігії Росії поділені на «чистих» (це чотири релігії, де першою в правах і привілеях є Російська православна церква) і «нечистих» (десятки інших!). І зворушливо завершив: «Толерантність, як зараз модно говорити, у нас у крові»! (Іслам.ru)
Салмана Рушді знову проклинають
Нещодавно у Великій Британії був піднесений у рицарське достоїнство — «за внесок у літературу» — Салман Рушді, автор відомого роману «Сатанинські вірші», сприйнятого мусульманами як образа ісламу і пророка Мухаммеда. У зв’язку з «рицарським достоїнством» міністр закордонних справ Індонезії Хасан Віраюда заявив: «Це несвоєчасний і деструктивний крок, спрямований проти діалогу цивілізацій з питань релігії і культури». Лідери найбільших мусульманських організацій і партій Індонезії засудили Лондон «за повне нерозуміння релігійних цінностей ісламського світу. Бо неможливо нагороджувати людину, яка образила Коран — священне писання ісламу!». ЗМІ нагадують також про те, що 18 років тому фетва покійного іранського аятоли Хомейні засудила Рушді до смерті — за богохульство і віровідступництво. («Новини релігії»)
Церква співробітничає з ворогом — відлуння війни
ЗМІ Московської патріархії вельми часто нагадує українцям про те, що на окупованих вермахтом територіях України були відновлені деякі православні структури. Це питання вельми детально досліджене російськими істориками і широко використовується різними промосковськими православними братствами. Тим часом факт співпраці Російської православної церкви з німецькою адміністрацією на окупованій російській землі досі залишається в тіні. І от сьогодні російськi ЗМІ повідомляють, що російський вчений Анатолій Циганок зібрав неспростовні факти того, що під час Другої світової війни (з початком окупації території Радянського Союзу) частина російських православних священослужителів пішла на співпрацю з командуванням вермахту. Главою створених церковних структур став екзарх Естонії митрополит Сергій Воскресенський, який проживав у Ризі. Вже в серпні 1941 року він створив своїм указом так звану Російську православну місію (РПМ) з управлінням у Пскові. У багатьох областях окупованої території відкрилися храми; закриті совєтами, де здійснювалися обряди хрещення і реєстрації шлюбів. Недотримання цих обрядів розглядалося німецькою владою як порушення порядку. Серед віруючих громадян окупованих територій були організовані збори пожертвувань на відновлення храмів. Вся церковна політика була спрямована, за вказівкою німецької адміністрації, на збереження порядку і — головне — на отримання необхідної інформації. Для вирішення цих завдань із червня 1942 року почав виходити журнал «Православний християнин». У березні 1942 року російським управлінням РПМ було випущено відозву, присвячену скасуванню німцями колгоспної системи і введенню нового порядку землекористування; в церкви регулярно розсилалися циркуляри з роз’ясненнями позицій німецької влади. Цікаво зазначити, що РПМ підтримувала тісний контакт із «Російським комітетом» генерал-лейтенанта Андрія Власова; зокрема, ними спільно готувалися листівки, що містили заклики до вступу в лави Російської визвольної армії. Професор Анатолій Циганок не безпідставно вважає, що «релігійний окупаційний ренесанс» вельми помітно «посприяв» відновленню — за рішенням Сталіна — Російської православної церкви в 1943 році. (Портал.Credo.ru)
Блер переходить у католицизм?
Тоні Блер збирається оголосити про свій перехід в католицизм незабаром після відставки з поста глави уряду. Про це повідомляє британська преса, посилаючись на обізнані джерела в оточенні Блера, а також у Ватікані. Стало відомо, що Блер, який сьогодні є вірним Англіканськiй єпископальнiй церквi (що відкололася від католицизму в XVI ст.), має намір звернутися найближчим часом до Папи Римського Бенедікта XVI з проханням про прийняття його в лоно Католицької церкви. Як повідомляє газета Daily Telegraph, рішення про перехід до католицизму визріло у Блера вже давно, однак він вирішив здійснити його тільки після своєї відставки. Дружина Тоні Блера Шері є католичкою, їхнi четверо дітей також хрещені в католицькій церкві. За словами джерел, британський прем’єр вже багато років відвідує католицькі богослужіння разом зі своєю сім’єю. У 2003 році подружжя Блерів прийняв у Ватикані Папа Римський Іоанн Павло II. Після аудієнції Блер начебто був присутній на месі, яку Іоанн Павло II відправив у своїх особистих покоях, і прийняв iз рук Папи католицьке причастя. За даними газети Guardian, до обернення в католицизм прем’єра готує духівник його сім’ї, капелан британських ВПС отець Джон Уолш. Офіційні представники британського уряду ніяк не коментують повідомлення про релігійні переконання прем’єра, заявляючи, що вони є його особистою справою.
Як відомо, в британській історії католик ще ніколи не обіймав поста прем’єр-міністра. («Новини релігій»)
Католики проти
Близько 50 католиків провели молитовне стояння у Вестмінстерського соборі в Лондоні. Вони протестували проти виконання в цьому храмі — головній церкві 4,3 мільйона католиків Англії і Уельсу — музичного твору, «що прославляє ісламське розуміння Бога». Каменем спотикання став твір видатного сучасного композитора сера Джона Тавенера «Прекрасні імена», в основу якого покладено оспівування арабською мовою 99 імен Аллаха, що згадуються в Корані. (Іслам.РУ)
Чи стане Росія православною монархією?
Тема можливості встановлення православної монархії в Росії була порушена на одному із засідань Міжнародної конференції «Християнство, культура й етичні цінності» в Москві. Відповідаючи на запитання про те, наскільки ідеал світсько- церковної симфонії актуальний зараз для Росії, заступник голови ВЗЦЗ МП протоєрей Всеволод Чаплін відповів: «Симфонія влади прописана в «Основах соціальної концепції РПЦ», однак в історії вона ніколи не була здійснена, хоч «Основи» не виключають такого суспільства, при якому більш релігійно обґрунтовані форми державного устрою все ж можливі». Отець Всеволод підкреслив, що поки в Росії рано говорити про наявність умов для реалізації цього ідеалу: «Уявімо собі, що завтра хтось оголосить себе православним монархом, не маючи суспільної підтримки, не маючи основи в якості відповідного духовного виховання людей. Очевидно, що, по-перше, він ніколи не досягне реальної влади, а по-друге — дискредитує саму ідею, перетворить її на пародію». (Портал)
Заслужена нагорода
18 червня митрополит Кирило Гундяєв, голова ВЗЦЗ Московського патріархату, вручив патріаршу нагороду — орден св. князя Даниїла Московського III ступеня — вельми відомому релігійному діячевi, захиснику російського православ’я на території України, голові Одеської регіональної православно- патріотичної організації «Єдина Вітчизна», главі «Союзу православних громадян», українському громадянинові Каурову. Мотивом для нагородження були «труди на благо церкви (російської)», «50-річчя від дня народження», а головне те, що пан Кауров «захищає інтереси церкви і не боїться приймати на себе удари в боротьбі за збереження єдності». Валерій Кауров відомий громадянам України (і передусім одеситам) своїми численними публічними акціями. Наприклад, організованими ним «антинатівськими хресними ходами(!)» під час навчань «Сі Бриз» влітку 2006 р. Відомий він і союзом з екстремістською партією «прогресивних соціалістів» Наталії Вітренко.