Перейти до основного вмісту

У Сумах не діє станція переливання крові

21 березня, 00:00

У Сумах припинила свою роботу обласна станція переливання крові. Припинила, бо немає грошей. Лікарі Сумщини залишились без багатьох життєво важливих ліків, що вже найближчим часом може відбитися на показниках смертності місцевого населення.

Такий розвиток подій працівниками станції прогнозувався давно і став закономірним наслідком ігнорування виробничих потреб цього закладу. Практично весь минулий рік станція, виконуючи в обумовлені строки замовлення, забезпечувала медичні установи області необхідними препаратами, а грошей на її рахунку як не було, так і немає.

- Сьогодні ми маємо сировини (розщепленої плазми) на 500 тисяч гривень, - розповідає головний лікар обласної станції переливання крові Віктор Любчак. - Для закінчення виробничого процесу необхідно закупити чистий спирт, але як за нього розрахуватись, коли й без того маємо боргів більш ніж досить?

Загалом на станції виготовляється 69 найменувань препаратів крові, серед них ті, які призначаються онкохворим, які використовуються для лікування травм, опіків, під час пологів, операцій тощо. Думається, не треба говорити про те, що коли цих препаратів немає, то це позначається на здоров'ї людей. В області, наприклад, щомісяця народжується близько 20 немовлят зі специфічною жовтяницею. За умови термінової повної заміни крові діти виростають і почувають себе нормально, коли ж із переливанням забаритися, гинуть протягом доби. Інша ситуація - допомога хворому на гемофілію. Часом для врятування його життя необхідно від 50 до 100 доз препарату, виготовлення якого обходиться не в одну тисячу гривень.

Передбачаючи саме такий фінал роботи в борг, Віктор Опанасович Любчак почав бити на сполох задовго до ухвалення рішення про зупинення свого виробництва. Відповідні листи з попередженням про катастрофічне становище станції він надіслав до облдержадміністрації, управління охорони здоров'я і навіть до прокуратури, знявши із себе відповідальність за цілком імовірні трагічні наслідки.

Голова облдержадміністрації Анатолій Єпіфанов у відповідь на звернення лікаря видав розпорядження про створення спеціального централізованого фонду з бюджетних коштів, отже, фінансування затягується на невизначений час. А гроші станції потрібні зараз, і деякою мірою - хоча б для надання ургентної допомоги - ними могло поділитися управління охорони здоров'я. Однак воно поки що мовчить і в гості на станцію не поспішає...

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати