Перейти до основного вмісту

У Вітчизні відроджуються професіі "ведмежатник" і "нальотчик"

01 червня, 00:00
Олександр ІВАЩЕНКО

Становище зі злочинами, пов'язаними з розкраданням коштів з банків, їх філій, кас підприємств, установ та організацій всіх форм власності в країні - жахливе. Як повідомили "День" у відділі з організації розкриття тяжких майнових злочинів Головного управління карного розшуку МВС, кількість крадіжок, зухвалих нападів, грабежів, розбоїв протягом останніх п'яти років неухильно зростає.

Якщо 1993-94 р. р. їх було зареєстровано трохи більше, аніж 300 за рік, то 1995-96р. р. кількість таких злочинів перевалила вже за 430 на рік. Минулий рік приніс зниження - зареєстровано "лише" 303 злочини. Однак сума завданих збитків становить майже півмільярда гривень, що перевищило збитки, завдані за три попередніх роки.

Основною формою одержання чужих грошей була і є банальна крадіжка. Але неухильно зростає й число розбійних нападів з цією ж метою - з двох за рік 1994-й до 13 - в минулому.

Минулого року зросла кількість злочинних замахів на банки всіх форм власності і їх філії, пункти обміну валют, інкасаторські перевезення та інкасаторів.

Як не абсурдно це звучить, але, на жаль, - багато керівників підприємств як державного, так і недержавного секторів економіки створюють сьогодні всі умови для тих, хто хоче позбавити готівки їхні сейфи. За даними Державної служби охорони при МВС України, підрозділами цієї служби за станом на 1.01.1996 року охоронялося 20155 кас, на 1.01.1997 - 16375, на 1.01.1998-го - 11349... Парадокс: кількість злочинних замахів неухильно зростає, а кількість об'єктів, що охороняються, з такою ж неухильністю скорочується! Так, послуги держохорони коштують, і чимало, але треба віддати їй належне - 1995-98 років з об'єктів зберігання грошей, що охоронялися ДСО, скоєно лише одну крадіжку.

Часто перевірки, що провадяться правоохоронними органами за фактами злочинних замахів на місця зберігання "готівки", розкривають повну зневагу керівників до забезпечення безпеки таких місць: двері та віконні грати, що тримаються "на чесному слові", незакріплені сейфи, непрацююча сигналізація - такі "перешкоди" під силу і "ведмежатникам"-початківцям.

Всі рекорди з безтурботності і безладдя б'ють власники пунктів з обміну валют. За даними тієї ж ДСО, сьогодні в Україні сигналізацією обладнано аж... близько 50 обмінних пунктів! І характерний "результат": 12 лютого нинішнього року в Кіровограді злочинці шляхом добору ключів проникли до пункту обміну валют обласної дирекції "Укрсоцбанку" і викрали звідти $18 тисяч і близько п'яти тисяч гривень. Сигналізація, як і охорона, в цьому "обмінному пункті були відсутні...

Міліцією розкривається більшість злочинних зазіхань на гроші. Однак, які при цьому кошти (не кажучи вже про час і сили) йдуть на ліквідацію наслідків чиєїсь жадібності або нерозважливості!? Фахівці з МВС вважають, що запорука успіху боротьби з подібними злочинами в їх попередженні. Насамперед, силами тих керівників, яким потім доводиться волати на допомогу: "Гвалт, грабують!".

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати