Перейти до основного вмісту

«Українізація» – це насамперед модернізація освіти»

Новий заступник начальника управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради, ветеран АТО Юрій Семчук — про справжні реформи і кадровий «голод»
22 січня, 11:18
ФОТО НАДАНО АВТОРОМ

Міський голова Дніпропетровська Борис Філатов формує свою команду. Днями він повідомив про нове кадрове рішення: на посаду заступника начальника управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради буде призначено ветерана АТО Юрія Семчука з позивним «Професор». «Юрій Семчук — відомий дніпровський філософ та вчений. Він також є ветераном АТО, який пройшов найгарячіші точки», — повідомив на своїй сторінці у мережі «Фейсбук» Борис Філатов. У своєму дописі він відзначив, що основне завдання Юрія Семчука на новій посаді полягає в одному слові — «українізація». Варто нагадати, що багато десятиліть місто існувало в умовах тотальної русифікації.Сам Ю.Семчук — до речі, постійний читач нашої газети, який викладає суспільні науки в Університеті ім. Альфреда Нобеля, у розмові з кореспондентом «Дня» зробив уточнення — «українізація» має означати насамперед модернізацію освіти.

Передусім «День» поцікавився військовим досвідом освітянина.

«Воював в АТО як доброволець, — розповідає Юрій Семчук. — На той момент мені виповнилось 49 років і за віком я не підлягав призову. Свого часу служив на космодромі Байконур, але тоді я навіть не тримав в руках автомата. А тепер, після участі в Євромайдані, довелось повоювати у складі 20-го територіального батальйону. У травні 2014 року розпочав свій бойовий шлях, спочатку Добропілля, де народився, Курахово, Мар’янка. Був під Донецьким аеропортом. Отримав в одному з боїв контузію. Зі мною поряд воювали мої колеги — три історики і один філософ».

Про своє призначення на посаду і знайомство з міським головою Семчук говорить: «Із самим Борисом я познайомився лише минулої весни — 9 травня, коли разом з іншими ветеранами АТО прийшов до Монумента Слави. Мене представила колишня наукова керівниця Людмила Кострюкова, відома активістка Євромайдану. Восени я брав участь у «мозковому штурмі», який проводили громадські активісти за участю влади. Був здивований, коли мені зателефонували з приймальні і Філатов запропонував очолити гуманітарний напрямок у департаменті освіти та науки. Начальника департаменту теж ще не призначено. Там є кадровий «голод», не вистачає людей, і дуже багато роботи.

Взагалі-то я пройшов усі шаблі нашої освітньої системи — до університету працював викладачем у гімназії, ПТУ, ліцеї інформаційних технологій. У мене й батьки вчителі, тому знаю цю систему не на словах. Вважаю, що там давно потрібні реформи, особливо на місцях — по-старому працювати вже неможливо».

На запитання, які вимоги ставив міський голова, Юрій Семчук відповідає: «Він сказав, що йому потрібні перевірені люди, «безсеребреники», які прийшли не гроші заробляти на «схемах», а провести системні зміни в освіті. Адже з радянських часів там сиділи люди, які «конверти збирали». Треба поміняти керівників. Кадри в школі вже старі, а молодь не йде, бо заробітна плата дуже низька. Пострадянська школа не відповідає потребам реформування нашого суспільства. Нашій школі потрібна європейська модернізація з українським колоритом, з нашою ментальністю».

До 4 лютого Юрій Семчук працюватиме як стажер. «Спочатку треба визначитися з основними напрямками діяльності в департаменті, але викладацької роботи я не залишу, — запевняє освітянин. — Читатиму лекції й надалі. Думаю, що наша робота полягатиме в підготовці грунту для справжньої реформи системи освіти. В певному сенсі — ми «камікадзе, які мають зламати стару систему. Чиновницьку кар’єру на цьому не побудуєш».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати