Перейти до основного вмісту

Уроки мужності

Бійці розповідають харківським школярам про війну на сході
25 грудня, 11:10
ДЕСЯТИКЛАСНИЦЯ ОДЯГЛА СПРАВЖНІЙ БОЙОВИЙ БРОНЕЖИЛЕТ. КАЖЕ: «ДУЖЕ ВАЖКИЙ. ЯК МОЖНА В НЬОМУ ХОДИТИ?» / ФОТО АВТОРА

Почути про війну на сході України від самих учасників бойових дій мають змогу харківські старшокласники. Вже другий місяць на зустрічі до шкіл приходять бійці, які служили в зоні АТО.

Кілька учнів міряють каски, дівчина з 10 класу одягла справжній бойовий бронежилет. Каже: дуже важкий, як можна в такому ходити, їсти, спати цілий день? «А ще бігати і стріляти», — уточнює 21-річний Богдан Геньбач з батальйону добровольчої міліції «Харків-1». Цей підрозділ провів чотири місяці в зоні АТО без жодного загиблого або пораненого. Старшокласники педагогічного ліцею № 4  цікавляться, чим бійці займалися в мирному житті, як проходять військові дії, хочуть знати, чи не страшно на війні. «Тільки дурень не боїться», — відповідає  Богдан.

Четверо воїнів самі — вчорашні школярі. Учні вражені історією 34-річного Олексія Ведмідського, батька чотирирічної доньки. Чоловік закінчив педагогічний факультет із біології та хімії, працював в інтернаті вихователем та вчителем біології, пізніше був екологом в ООН. Одним із проектів, над яким працював сьогоднішній офіцер батальйону особливого призначення, було очищення Горлівського хімзаводу, а тепер підприємство — в руках терористів.  Сьогодні, в ситуації інформаційної війни, бійці -не тільки захисники держави, а й виступають свідками злочинів російських агресорів та кримінальних осіб. Розповідають, як брали в полон росіян,  запевняють: усі артилеристи на Донбасі є фаховими російськими військовими, бо неможливо навчитися за кілька місяців стріляти зі складної зброї. Олексій Ведмідський зауважує: те, що батальйон не втратив жодного бійця на війні, відбулося завдяки грамотності комбата Сергія Янголенка та сухому закону. Воїн запрошує на службу молодих хлопців,  щоб у перспективі виростити з них справжніх правоохоронців, захисників мирних громадян. Обіцяє напружені тренування та відсутність корупції.

Ці незвичайні уроки сильніші за будь-які фільми, книжки або промови. Зустрічі з бійцями — справжніми живими героями —  емоційна подія не тільки для учнів, а й учителів, вони часто закінчуються гарячими обговореннями або сльозами вдячності, розповідає громадська активістка Вікторія Склярова, яка саме й ініціювала ці просвітницькі заходи з військовими.

Думка проводити в школах уроки патріотизму виникла у Вікторії Скляровой після поїздки до Зміївського району,  де голова влаштував справжній військовий вишкіл та тренування у військовій частині  для учнів 11-х класів. «Ми провели опитування через соціальні мережі про настрої в харківських школах, —  розповідає Вікторія Склярова. — Виявилося, що в багатьох школах  не обговорюєть те, що відбувається на сході країни. Тому вирішили влаштовувати зустрічі з бійцями, які випробувані бойовими діями». «Ми будемо розширювати свою групу та програму, плануємо провести круглі столи з бійцями та освітянами», — ділиться Вікторія Склярова подальшими планами.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати