Перейти до основного вмісту

В умовах ринкової економіки вимирають ринки

02 лютого, 00:00

Губернатор Дніпропетровщини Надія Дєєва занепокоєна станом ринкової торгівлі на території області. Протягом минулого року кількість зареєстрованих ринків і торгівельних майданчиків не лише не збільшилася, але й скоротилася на вісім одиниць, зменшилась і кількість торгових місць — більш ніж на сім тисяч. Це одразу ж відбилося на надходженнях до бюджету — від скорочення ринкового збору фінансисти вже не дорахувалися одного мільйона гривень. Проте й без цих даних про стан торгівлі на ринках можна судити з кількості звернень, що надходить до облдержадміністрації. Представники малого й середнього бізнесу, йдеться в повідомленні прес-служби губернатора, скаржаться на утиски з боку адміністрацій ринків, непередбачені законодавством збори, дуже високу платню за користування земельними ділянками.

Широкої практики набуло здирство грошей на реконструкцію торгових рядів, через що, наприклад в обласному центрі підприємці вже двічі перекривали автомобільний рух на вулицях, прилеглих до Верхньо- Червоного ринку. Не менше невдоволення викликає політика влади Дніпропетровська, направлена на закриття ринків у різних районах міста й будівництво на їхніх місцях мережевих магазинів. При цьому, як правило, нікого не цікавить як думка місцевих жителів, так і проблема працевлаштування торговців, які втратили робочі місця.

Для того щоб вирішити проблеми, що накопичилися, голова Дніпропетровської облдержадміністрації розпорядилася створити на обласному й місцевому рівнях робочі групи з питань удосконалення ринків. У їхній роботі мають брати участь керівники влади й контролюючих служб. Проте, констатує прес-служба губернатора, жодних пропозицій щодо поліпшення функціонування ринків не надходить, виключенням стали лише окремі ініціативи міськрад Синельникового й Кривого Рогу.

Варто зазначити, що про серйозні упущення в розвитку малого бізнесу йшлося й під час засідання регіональної громадської колегії з питань розвитку підприємництва в Дніпропетровській області. За оприлюдненими тут даними, 2006 року в області припинили свою діяльність 1,5 тисячі юридичних і кілька тисяч фізичних осіб. Серед причин — надто велика кількість необхідної звітності, а також високі податки й нарахування на заробітну плату, які спонукають підприємців вдаватися до різних хитрощів або порушувати закон.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати