Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

В Ужгороді представили «Військово-польовий арт»

16 грудня, 16:53

У четвер, 15 грудня, в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відкрилася пересувна виставка культурно-мистецького проекту “Військово-польовий АРТ”.

Закарпаття стало тринадцятою областю, в якій експонують цю виставку.  Перед цим вона уже побувала у Києві, Львові, Житомирі, Слов’янську, а графік роботи експозиції сплановано до 2019-го року.

Організатори цієї унікальної виставки зуміли мистецьки поєднати, здавалось би, непоєднувані речі: те, чим воюють, і те, заради чого воюють.  Понад сотню безцінних експонатів з самого пекла бойових дій на сході України  прикрасили іконами, вишивкою, ляльками-мотанками в камуфляжній формі, іншими предметами декоративно-прикладного мистецтва, державною символікою й іншими атрибутами, які ідентифікують українців в усьому світі та займають чільне місце у серці кожного з нас.

Автором та куратором проекту став капрал поліції полку спецпризначення «Київ»  Павло Ротар, який виношував ідею виставки майже два роки. Під час урочистого відкриття експозиції в Ужгороді він розповів історію походження артефактів.  «Майже з кожної ротації я привозив додому різні елементи амуніції і військового обладнання, технічні засоби та засоби самозахисту, які передавав митцям – для художнього осмислення», каже пан Павло.

Проект існує вже рік, і за цей час до нього долучилося понад сімдесят майстрів народного декоративно-прикладного й ужиткового мистецтва, серед яких і закарпатські. Збирати експонати-трофеї допомагали й бойові побратими Павла Ротара.

Життєстверджуюча експозиція є красномовним свідченням та прикладом того,  «як сила життя, прояви краси та гармонії пробиваються через жахи війни й висвітлюють ліризм та прагнення до прекрасного українського народу», – каже  Павло Ротар. І сподівається, що виставка поповниться доробками закарпатських митців.

Побачити це дивовижне поєднання воєнних артефактів та мистецьких витворів  в ужгородському музеї можна буде упродовж місяця.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати