Перейти до основного вмісту

Ванна з гідромасажем може стати... електричним стільцем

Сучасна побутова техніка всесвітньо відомих фірм, що реалізується в Україні, часто небезпечна для життя
09 вересня, 00:00

— Краще не ризикуйте! — попередив мене заступник директора Державного випробувального центру побутових електричних машин і приладів Олександр Ликін. — Шнур живлення у цієї машини не відповідає споживаній напрузі, через півгодини роботи він розігрівається і може навіть загорітися. А намагаючись вийняти його з розетки, людина цілком може отримати удар струмом. Приблизно такий самий недолік ми виявили і в італійської електродуховки — недостатня міцність електричної ізоляції, відсутність необхідних елементів термозахисту швидко призводять до перегріву, починають плавитися деталі конструкції, наповнюючи кухню їдким запахом. А ось цю суперсучасну німецьку ванну із гідромасажем доречніше було б назвати катафалком: тут дном проходять фактично оголені проводи...

На випробувальних стендах із технікою я нарахувала близько десяти не менш небезпечних предметів домашнього побуту — перехідники без заземлення, праски, телевізори, холодильники... Парадокс у тому, що більшість із них було виготовлено не в кустарних умовах, а на кращих фабриках світу. Тільки за останні півроку не витримали випробувань 39 виробів найвідоміших фірм із Франції, Німеччини, Італії, Австрії і навіть Японії.

— Спочатку ця продукція загнала нас у глухий кут, — зізнається Олександр Ликін. — Усі документи у повному порядку, є й сертифікати відповідності, які підтверджують, що товар дійсно вироблено у престижних фірмах. Але уважніше вивчивши супровідні документи, ми наткнулися на лаконічну вказівку: «продукцію заборонено до реалізації в країнах Європейського Союзу». Що це означає на практиці? Жодне виробництво не може бути на 100% бездоганним. Природно, з конвеєра сходить і бракований товар, який у своїй країні реалізувати неможливо. Ось ця неліквідна продукція часто і потрапляє на наші прилавки.

Вартість бракованого товару нічим не відрізняється від якісного. Ну а якщо врахувати, що його доведеться частіше ремонтувати, то він іноді стає просто «золотим». Тому, збираючись купувати побутову техніку, не спокушайтеся назвами навіть «найкрутіших» фірм. Вивчіть супровідні документи і з’ясуйте, де реалізовується цей товар. Якщо його заборонено до реалізації в країнах Євросоюзу, то є великий відсоток вірогідності, що він бракований.

I

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати