Перейти до основного вмісту

Вхід — платний?

У київських поліклініках просять «добровільно» надавати благодійну допомогу
21 серпня, 00:00
ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКA

У столичних поліклініках — новий сюрприз. На віконцях реєстратур та дверях кабінетів з’явилися оголошення з проханням надавати благодійну допомогу «на придбання матеріалів медичного призначення». Керівники установ виправдовуються, що бюджетних коштів для належного функціонування закладів охорони здоров’я вже давно не вистачало, а нинішня криза ще більше загострила й без того непросту ситуацію в галузі. Більшість працівників медичних закладів відмовляються обговорювати тему джерел фінансування медицини, посилаючись на можливі неприємності на роботі, як і просять не вказувати, в якій поліклініці вони працюють.

У одній із районних поліклінік столиці зізнаються, що благодійна допомога — це останній крок, який дає їм надію зберегти заклад, котрий обслуговує до 30 тисяч мешканців району. Але де оприлюднюють кількість добровільних надходжень і на що вони витрачені? Можливо, і ця тема не підлягає обговоренню, як і будь-яка, пов’язана з фінансами в медицині? Одначе навіть столичному жителю, який проживає в одному районі, а зареєстрований в іншому, в поліклініці порекомендують обслуговуватися за місцем реєстрації, або ж сплатити певні кошти у вигляді благодійного внеску. Нині він складає 200 гривень. Визначили суму виходячи з того, що з міського бюджету саме стільки виділяють на обслуговування одного мешканця.

КОМЕНТАР

Віталій МУХАРЄВ, перший заступник начальника Головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення КМДА:

— Фінансування медичної галузі столиці — недостатнє. Протягом останніх трьох років бюджетні витрати постійно зростали й нині складають 700 гривень на одного мешканця на місяць. Цього недостатньо для надання повноцінної медичної допомоги, однак їх все одно більше, аніж в будь-якому з регіонів. А потреба — щонайменше вдвічі вища. Проблемою є й те, що, окрім офіційно зареєстрованих киян, у столиці мешкає майже стільки ж приїжджих. Є бюджетний кодекс, в якому не передбачено витрати на лікування мешканців інших регіонів. Окрім цього, Київ не отримує з державного бюджету запланованих на виконання столичних функцій коштів, які мають використовуватися, з-поміж іншого, і на медичне обслуговування іногородніх громадян, які перебувають у столиці. Я схвально ставлюся до нововведень київських поліклінік стосовно надання благодійної допомоги. Внески тому й називаються благодійними, що вносяться за добровільною згодою. А якщо є факти примушування до сплати, ми маємо про них обов’язково знати. Ми вже розробили новий проект — розпорядження міської державної адміністрації «Про встановлення тарифів на платні послуги, що надають лікувально-профілактичні державні та комунальні заклади охорони здоров’я». Там поєднано тарифи на надання платних послуг, регламентованих постановою Кабінету Міністрів 1138 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров’я та вищих медичних закладах освіти», та тарифи, призначені для розрахунків із страховими компаніями.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати