Як просунутися по службових сходах

Про запаморочливий зліт кар’єрними сходами мріє більшість молодих і талановитих фахівців. Але за статистикою, лише 20% керівників віком від 25 до 27 років утримуються на своїх позиціях. Інші 80% не можуть керувати людьми. І все ж тенденція призначення молодих талановитих менеджерів на топові посади зберігається, повідомляє rian.ru.
Панує думка, що люди віком від 40 до 60 років вже не прагнуть накопичення капіталу, підтримки своєї репутації, їм складніше впоруватися з навантаженнями і необхідністю працювати по 18 годин на день без свят, вихідних і відпусток. Тому багато власників компаній вважають за краще робити ставку на високу результативність молодого працівника, який «подає великі надії», ніж на емоційну зрілість більш досвідченого співробітника, його психологічну готовність до керування бізнес-процесами і, найголовніше, людськими ресурсами. Не останню роль тут відіграє і побоювання втрати цінного співробітника, який, не маючи можливості задовольнити свої кар’єрні амбіції, здатний перейти в іншу компанію.
Причиною того, що вашу кандидатуру не висувають на керівний пост, може бути не тільки політика компанії, але і відсутність у вас певних якостей, без яких шлях «нагору» стає значно тернистішим.
Навички міжособистісного спілкування, активного діалогу, терпимість й виваженість у прийнятті рішень не можна набути лише з книг або шляхом відвідування різних тренінгів. Насамперед потрібний практичний досвід у керуванні та психологічна стійкість до стресів. Адже коли менеджер обіймає високий керівний пост, його професійні навички стають менш актуальними, ніж уміння вибудовувати стосунки з людьми, переконувати і приваблювати їх.
Широко поширена думка про те, що кар’єрний рух — це гонки по вертикалі: підвищення в посаді, зростання заробітної плати. Але якщо роботодавець або сам фахівець відчувають, що поки ще зарано говорити про керівні позиції, а професійне зростання застопорилося, то варто розглянути й інші можливості розвитку всередині компанії.
Однак, якщо традиційні способи просування кар’єрними сходами вас не влаштовують, можна вдатися і до більш незвичайних.
Згідно з дослідженням австралійських учених, один зі способів зробити кар’єру — ускладнити життя підлеглих. Майже дві третини з 240 учасників проведеного вченими опитування впевнені, що дії тирана на робочому місці або нікого не контролює, або його просто посилають на підвищення.
Незважаючи на успіхи в офісі, брутальні керівники можуть принести серйозні прикрощі підлеглим і викликати у них нічні кошмари, безсоння, депресію, хронічну втому, говориться в дослідженні. На думку авторів дослідження, в таких ситуаціях багато що залежатиме від начальства вищої інстанції та від того, чи захоче воно зупинити кар’єрне зростання подібних начальників. Старші менеджери несуть відповідальність за те, що не змогли вчасно розпізнати ознаки кризи, що насувається, викликаної діями поганих керівників нижчої ланки.
Учені радять керівникам не починати підвищувати по службі таких людей, оскільки поганий начальник угорі, який нагороджує і просуває таких самих, як він, стає окремою проблемою.
Дослідники з Берлінського незалежного університету стверджують, що для просування кар’єрними сходами достатньо стати об’єктом пліток. Виявляється, добре «сплановані» чутки можуть творити справжні дива і в цьому випадку зробити блискучу кар’єру можна набагато швидше, ніж прагнути цього, надриваючись від надмірної старанності.
За словами професора університету Біргіт Алтанс, кожний, хто хоче просунутися кар’єрними сходами, зобов’язаний зробити собі ім’я. Для цього зовсім не обов’язково працювати по 60 годин на тиждень або підлабузнюватися до начальства. Достатньо оточити себе ореолом таємниці, а в цьому сенсі чудово сплановані й керовані плітки — найгеніальніший та найпростіший спосіб.
«Поставивши завдання обов’язкового просування кар’єрними сходами, ви маєте зробити все, щоб у очах і думках товаришів по службі й начальства ви асоціювалися з позитивним образом. Слово є наймогутнішим інструментом впливу на людей, нехай про вас почнуть ходити «хороші» плітки», — вважає професор Алтанс. У ході проведених досліджень Біргіт Алтанс отримала вельми цікаві дані. Як з’ясувалося, жінки набагато успішніше використовують названу вище тактику, ніж чоловіки.
Випуск газети №:
№135, (2007)Рубрика
Суспільство