Перейти до основного вмісту

Японія у... центрі Києва

У Київському політехнічному інституті відбувся благодійний захід — з орігамі, каліграфією та фурошікі
23 травня, 09:53
ЯПОНСЬКИЙ МАЙСТЕР РОЗКРИВАЄ ТАЄМНИЦІ МИСТЕЦТВА КАЛІГРАФІЇ ПІД ЧАС МАЙСТЕР-КЛАСУ ДЛЯ ВСІХ ОХОЧИХ

21 травня у приміщенні Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут» відбувся благодійний захід «День Японії». Його мета — не лише популяризація японської культури, а й поширення знань про здоровий спосіб життя серед дітей та молоді. Захід організований Україно-Японським Центром НТУУ «КПІ», фондом ЮНІСЕФ та посольством Японії в Україні. «День Японії» проходить в КПІ не вперше, але це перший спільний проект університету, посольства та фонду. Ректор НТУУ «КПІ» Володимир Згуровський, висловив сподівання, що тристороння співпраця продовжиться і надалі, адже цього року «День Японії» охопив більше тем.

«Ми проводимо тут благодійний ярмарок японських майстрів. На ньому ви зможете придбати традиційні вироби японського мистецтва, ляльки, іграшки, товари, які були нам люб’язно надані представниками японських компаній в Україні, а також японцями, які тут проживають. Уся сума, отримана від продажу цих речей буде передана фонду ЮНІСЕФ та Міжнародному жіночому клубу», — розповів Надзвичайний та повноважний посол Японії в Україні Тоїчі Саката.

  Окрім благодійного ярмарку гості заходу мали можливість переглянути шоу-програму «Тайко» (японські барабани) у супроводі традиційних японських танців бон-одрі та взяти участь у майстер класах з орігамі та каліграфії.

ДЛЯ НАЙМОЛОДШИХ ВІДВІДУВАЧІВ ФУНКЦІОНУВАЛА IQ ЛАБОРАТОРІЯ, ДЕ ДІТИ В ІГРОВІЙ ФОРМІ МОГЛИ ОЗНАЙОМИТИСЯ З ВЛАСТИВОСТЯМИ ЙОДОВАНОЇ СОЛІ. НАПРИКЛАД, РОЗДИВИТИСЯ ЇЇ ПІД МІКРОСКОПОМ

Відвідувачка Ольга попрактикувалася у каліграфії і навіть змогла написати японською власне ім’я. «Це незвично, зовсім не схоже на ту техніку, якою ми пишемо літери. Каліграфія — дуже гарне мистецтво. Мені приємно, що в мене все вийшло. Вдома обов’язково потренуюся ще. Я працюю у японській компанії, тому вирішили відвідати цей захід, щоб ближче познайомитися з японською культурою», — розповідає Ольга.  

Найбільшу цікавість викликав майстер-клас з мистецтва з загадковою назвою «фурошікі».

«Фурошікі — це японське традиційне мистецтво загортання подарунків та речей у тканину. — говорить представник Україно-Японського Центру Анна Назаренко. —  Взагалі вперше у фурошікі загортали одяг, коли йшли до лазні. Ця тканина й отримала таку назву, бо «фуро» перекладається з японської як лазня. З традиційним одягом кімоно, до прикладу, гейші також носять фурошікі.

Фурошікі робляться із шовку та бавовни. Шовкові — дорогі, вони використовуються для особливо цінних подарунків. А «на щодень» беруть бавовняні фурошікі. Їх легко прати і зручно носити. Японці зараз носять їх як колись ми «авоськи». Хоча Японія — це країна нових технологій, але японці дуже цінують і зберігають свої традиції, і в останні роки традиційні мистецтва, зокрема фурошікі, набирають значного поширення».

ЗНАТИ І ПАМ’ЯТАТИ СВОЇ ПРАВА ДІТЯМ ДОПОМОЖЕ СПЕЦІАЛЬНА ПАМ’ЯТКА ВІД ФОНДУ ЮНІСЕФ, ЯКУ РОЗДАВАЛИ ПІД ЧАС «ДНЯ ЯПОНІЇ»

Для наймолодших відвідувачів функціонувала IQ-лабораторія, де діти в ігровій формі могли ознайомитися з властивостями йодованої солі.

«Ця дослідницька лабораторія для дітей називається «Чумацький шлях». Ми, як чумаки колись в Україні сіль, шукатимемо шляхи, з якими можна з нею працювати. Таких шляхи три: дослідницький, малювання та скульптура. Скульптури ми ліпитимемо з тіста та солі. Малюватимемо малюнки також з використанням солі: або посипаючи малюнки, або використовуючи барвники. Щодо лабораторії, то тут проводитимемо прості досліди, які покажуть нам властивості солі. Зокрема дослід з яйцем, яке не тоне в соленій воді, та з «невидимими чорнилами»(діти лимонною кислотою малюють на папірцях, а потім опускають їх в розчин солі і малюнки проявляються).

НАДЗВИЧАЙНИЙ ТА ПОВНОВАЖНИЙ ПОСОЛ ЯПОНІЇ В УКРАЇНІ ТОЇЧІ САКАТА (НА ФОТО — ЛІВОРУЧ) І ГОЛОВА ПРЕДСТАВНИЦТВА ЮНІСЕФ В УКРАЇНІ ЮКІЕ МОКУО (НА ФОТО — ПРАВОРУЧ)

Таким чином у формі гри ми показуємо дітям можливості солі, а також прививаємо розуміння того, що йодовану сіль споживати важливо», розповідає експерт з арт-терапії Юлія Винницька.

  12 — річна Міла провела вже два досліди. «Особливо мені сподобався дослід «яйце що не тоне». Я знала і раніше, що в мертвому морі не можна потонути, бо в ньому багато солі, але коли ми практично побачили, що  солона вода починає виштовхувати предмети, я дуже здивувалася», — говорить Міла.

  Завершився захід показом фільму-номінанта на премію «Оскар» 2014 — «Вітер дужчає» Хаяо Міядзакі. У якому розповідається про військового авіаконструктора, що прагнув створювати «гарні літаки», а не зброю.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати