За нагородами!
18 українських спортсменів із особливими потребами представляють Україну на Європейських іграх Спеціальної Олімпіади у Бельгії, що триватиме з 9 по 20 вересня9 вересня в Бельгії розпочалися Європейські ігри Спеціальної Олімпіади, в якій беруть участь 18 українських спортсменів-інвалідів. Учасники цих змагань — атлети із 56 країни світу (понад дві тисячі), а також — близько чотирьох тисяч волонтерів. Спеціальна Олімпіада — це міжнародна благодійна організація, яка проводить впродовж року тренування та змагання з 29 олімпійських видів спорту для дітей та дорослих із відхиленнями в розумовому розвитку по всьому світу. Організацію у 1968 році заснувала сестра президента США Дж. Ф. Кеннеді пані Юніс Кеннеді Шрайвер. Сьогодні СО опікується понад 4 мільйонами спортсменів у 170 країнах світу.
— У кожній країні світу 1 — 2% населення мають інтелектуальну інвалідність. Вони — найбільш незахищені, і в розвинутих країнах сприяють тому, щоб ці люди могли реалізувати себе. До речі, доведено, що займаючись спортом, покращується не тільки фізичне здоров’я людини, а й підвищується її інтелектуальний рівень, — сказав президент Спеціальної Олімпіади України, директор Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАНУ Сергій КОМІСАРЕНКО. — Спеціальна Олімпіада є найбільшою спортивною організацією у світі, яку визнано неурядовим членом ООН. Ми розуміємо, що нині у нашої країни достатньо труднощів, але мені здається, що кращим способом для подолання важкого становища стане демонстрація своєї мужності перед обличчям реальних проблем. Тому навіть у ці непрості часи Україна буде гідно представлена на Іграх.
Згідно з правилами проведення Спеціальної Олімпіади, до початку змагань її учасники тиждень живуть у родинах країни, яка приймає Олімпіаду. Наші спортсмени житимуть у невеличкому містечку під Брюсселем.
— Це дуже гарна традиція — приймати спортсменів у сім’ях, тому що це надихає та підтримує їх. Я цікавився, хто буде приймати українських учасників Спеціальної Олімпіади, і мені розповіли, що члени цих родин дуже схвильовані, що прийматимуть делегацію саме з України, — сказав Посол Бельгії в Україні Люк ЯКОБС. — На жаль, зараз уся інформація, яку отримують бельгійці про вашу країну, пов’язана з військовими діями на сході. І я думаю, що участь українських атлетів у Європейських іграх матиме велике значення. Не сумніваюся, що в Бельгії до української команди буде прикута підвищена увага.
Комітет Спеціальної Олімпіади в Україні започатковано в 1991 році, й зараз це впливова організація, яка об’єднує 19 тисяч спортсменів із відхиленнями у розумовому розвитку в 16 регіонах країни. Сьогодні це Всеукраїнська громадська неприбуткова організація інвалідів, акредитована Special Olympics Int., вона є найчисельнішою міжнародною спортивною організацією інвалідів у світі, визнаною неурядовим членом ООН. Мета Спеціальної Олімпіади України — організація та проведення впродовж року тренувань та змагань із 14 олімпійських видів спорту для дітей та дорослих із розумовою відсталістю. Спеціальна Олімпіада України працює для інвалідів незалежно від рівня їхніх розумових та фізичних можливостей. На жаль, держава не фінансує жодних тренувань чи поїздок цих спортсменів: це стосується як змагань в Україні, так і участі в міжнародних іграх. Також з боку держави ніколи не було ніяких нагород та заохочень учасників СО, хоча Президент Ющенко свого часу підписав Указ, в якому йшлося про державну підтримку Спеціальної Олімпіади. Цього року наші атлети, які представлятимуть Україну на Європейських іграх Спеціальної Олімпіади, навіть не мали фінансової можливості провести збори перед поїздкою в Бельгію. Однак вони впевнені, що достойно представлять Україну.