Завдання-мінімум виконали

06 травня, 00:00

Збірна України з хокею на чемпіонаті світу в Австрії зберегла прописку в елітному дивізіоні. Про це стало відомо після перемоги підопічних Олександра Сеуканда над датчанами 2:1 в третьому матчі попереднього етапу. У принципі, наших хокеїстів влаштовувала і нічия — у датчан після ігор зі шведами і фінами різниця шайб була значно гірша. Нагадаємо, що українці в першому матчі мало не створили сенсацію, поступившись шведам всього 2:3. (Вирішальну шайбу в середині третього періоду забив Альфредсон.) Та й у другому матчі з фінами наші виглядали цілком гідно, поступившись команді Ніємі, Пелтонена і К о 1:4. Після цієї гри, до речі, хокеїсти Суомі піддали різкій критиці гру українців і заявили, що це було все що завгодно, але не хокей. Підтвердив їх слова і О. Сеуканд: «Я просив своїх гравців менше порушувати правила, але вони з якихось причин мене не почули». Єдиний гол у цій зустрічі в складі українців провів Сергій Варламов, який набрав хід. Цього ж дня датчани під натиском шведів програли з розгромним рахунком 0:7 і стало ясно, що все вирішуватиметься в останньому турі. У боротьбі за перше місце в групі шведи несподівано легко обіграли фінів 5:1. А ось за третє місце, що гарантує участь у наступному раунді і боротьбу за чвертьфінал, була справжня рубка. Рахунок в середині другого тайму відкрили датчани, після помилки нашого воротаря Костянтина Симчука, що «втратив» ворота. У результаті порожню «рамку» без перешкод розстріляв Дегн. Наші, зусиллями Варламова, на початку третього періоду рахунок зрівняли. Воротар датчан Хірш просто не бачив шайбу, яка прослизнула у нього між щитків. А наприкінці матчу переможну крапку поставив Савенко, тим самим після річної паузи дозволивши нашій дружині знову подолати перший етап. Тепер на другому етапі українцям, крім шведів і фінів, протистоятимуть команди Канади, США і Латвії.