Перейти до основного вмісту

Британія — напоготові

25 листопада, 00:00
КОРОЛЕВУ ТЕПЕР ОХОРОНЯТИМЕ НЕ ЛИШЕ БОГ, А Й НОВА СПЕЦСЛУЖБА / ФОТО РЕЙТЕР

На пишній церемонії відкриття британського парламенту королева Єлизавета II заявила про нові заходи безпеки, які незабаром буде запроваджено в країні. Промова монарха готується урядом і є, власне, політичною програмою на майбутній термін — в цьому випадкові, до загальних виборів, які, ймовірно, буде призначено на весну майбутнього року. Складаючи тронну промову, правлячі лейбористи більше, ніж звичайно, рівнялися на думку виборців, причому не лише своїх, але й американських, зазначає Бі-Бі-Сі. Аналітики і лейбористської партії, і опозиції дійшли висновку, що основним питанням передвиборної боротьби стане проблема безпеки.

«Мій уряд усвідомлює, що ми живемо в період збільшеної загрози міжнародного тероризму і організованої злочинності», — сказала королева і перерахувала ряд нових заходів щодо зміцнення безпеки. Серед них — створення спеціальної антикримінальної агенції на манер американського ФБР, посилювання боротьби з виявами екстремізму.

Ліволіберальна опозиція вже назвала ці заходи драконівськими і загрозливими для прав людини. Але віце-прем’єр Джон Прескотт заявив, що зміни у світі, які відбулися, вимагають і більш жорсткої відповіді. «Глобальний тероризм — це новий тип загрози, яка нависла над нами. Робін Гуд міг загрожувати шерифові Ноттінгема, але він не влаштовував вибухів і масових убивств громадян», — сказав заступник прем’єр-міністра.

У Британії, щоправда, поки що не відбувалося нічого схожого за масштабом на напади на США 11 вересня 2001 року. Але влада ставить це в заслугу пильному Скотланд ярду і іншим правоохоронним органам. У іншому ж, як зазначив редактор праволіберального часопису «Спектейтор» Пітер Осборн, передвиборна ситуація зараз майже така ж, яка була нещодавно у США. «Партії зосередяться на правопорядку, і це дуже нагадує американські вибори. Буш намагався виграти, Керрі його наздогнати, кожен, доводячи, що саме він краще забезпечить безпеку країни. У Британії це відгукнулося могутньою луною, з тієї ж проблеми змагаються лейбористи й консерватори, різниця полягає в тому, що тут великих терактів в цьому сторіччі не було, і суспільство не налякане в такій же мірі, як у Америці», — говорить публіцист. «Деякі лейбористські міністри, та й торі, розглядають цю відсутність тривоги як щось, над чим потрібно працювати. Вони готові вселити її людям», — продовжує він. Характерно, що саме у вівторок було оголошено про розкриття спецслужбами планів нападу на найзнаменитіший лондонський хмарочос Canary Warf. Зловмисники нібито мали намір спрямувати в нього викрадений літак так само, як вони це зробили з нью- йоркським Всесвітнім торговельним центром.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати