«Чорний переділ» ефіру: відтепер у Вірменії
«А1+» багато хто у Вірменії вважає єдиним каналом, що оперативно, об’єктивно й неупереджено інформує аудиторію про внутрішньополітичне життя країни. Територіальний обхват віщання «А1+», щоправда, невеликий — Єреван і сусідні райони, однак аудиторія компанії становить 800— 900 тисяч чоловік. Багато програм «А1+» були дуже резонансними. Наприклад, сюжети про торішнє вбивство охоронцем президента Кочаряна громадянина Грузії Погоса Погосяна, яке суд визнав ненавмисним.
І сама телекомпанія «А1+», і скандал навколо неї дуже схожі на торішню ситуацію з грузинською «Руставі-2», і частково нагадують події навколо російського каналу ТВ-6. Чи отримає ця історія такий самий резонанс, як у Грузії, буде зрозуміло в ході запланованих на п’ятницю деякими опозиційними партіями Вірменії акцій протесту.
Президент Вірменії Роберт Кочарян не бачить у ситуації з телекомпанією особливої трагедії та стверджує, що «конкурс був проведений згідно із законом, а рішення прийняла незалежна комісія з телебачення і радіо. Протягом нинішнього року буде проведено нові конкурси на деяких інших частотах, і «А1+» може взяти в них участь», — передає Бі-Бі- Сі. Однак прихильники телекомпанії та опоненти Кочаряна зазначають, що всі члени Національної комісії з телебачення і радіо Вірменії призначені указом президента і тому залежні від нього. Таким чином позбавлення «А1+» ліцензії розцінюється як політичний крок з боку Кочаряна напередодні президентських і парламентських виборів на початку наступного року.
У вівторок телеглядачі компанії, журналісти і представники політичних партій Вірменії провели мітинг біля Національних зборів. Було створено штаб під відкритим небом «Вільне слово, вільна преса», який має намір працювати за сприяння телеглядачів, громадських та політичних діячів.
Тим часом віщання «А1+» припинено як на 37-му дециметровому каналі, так і в кабельній мережі. Журналісти компанії вважають це незаконним, оскільки про припинення віщання на дециметровому каналі компанію «А1+» не повідомили письмово, а позбавлення ліцензії на віщання на ньому не повинно поширюватися на кабельну мережу.
Як повідомила «Дню» директор інформаційного агентства «А1+» Анжела Шегунц , компанія спробує повернути собі канал через суд. «Ми подали в суд на комісію ще до оголошення результатів конкурсу, бо в самому його ході було багато порушень. Ми також подали в суд на компанію кабельного телебачення ААTV, з якою у нас був договір на віщання до кінця року. Сьогодні єдина наша трибуна — інтернет-сайт. Сподіваємося, що запланований на п’ятницю мітинг відбудеться. Поки що нас підтримують майже всі політичні партії Вірменії, велика частина парламенту — на нашому боці». Варвара ЖЛУКТЕНКО, «День»