Далеко до війни, але і до миру не близько
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20001025/4194-3-1.jpg)
Учора ізраїльські військові перебували у повній бойовій готовності на випадок пожвавлення сутичок, позаяк палестинці святкували у вівторок сходження пророка Мухаммеда на небеса з Єрусалима.
У не меншій готовності перебували і американці в Іраку, про що офіційно заявило військове командування Штатів. У Багдаді мало не щодня відбуваються демонстрації, на яких іракці вимагають від керівництва своєї країни підтримати палестинців зброєю. Крім того, Вашингтон остерігається повторення трагедії, яка вже сталася напочатку жовтня в Йємені, коли на борту американського есмінця Коул унаслідок вибуху загинуло 17 військовослужбовців.
Учора ж в Ізраїлі вирішувалося питання про створення надзвичайного уряду національної єдності. Ізраїльський прем’єр-міністр Ехуд Барак уже вкотре намагався сформувати керівний орган для врегулювання конфлікту на Близькому Сході за участі лідера правого блоку Шарона, з яким в черговий день велися переговори. Поки що безуспішні. У листі-зверненнi до Шарона від Барака мовилося, що «розвиток подій останніх двох тижнів ставить нас перед жорсткою реальністю». А тому для лідера Лікуду просто є «обов’язком приєднання до національного надзвичайного уряду». Ліві партії уже піддали критиці плани Барака і підкреслили, що включення Шарона до уряду стане смертельним ударом по мирному процесу на Близькому Сході. Барак також проводив переговори із рядом представників інших фракцій кнессету. Таку інтенсивну співпрацю ізраїльського прем’єра із парламентарями, вочевидь, можна пояснити початком роботи законотворчого органу у цю неділю після трьохмісячних канікул. Улітку Барак мав чимало проблем із парламентарями саме через непросування у Близькосхідному мирному процесі. Кнесет ставив навіть на порядок денний прийняття вотуму недовіри прем’єру. Зрозуміло, зараз Барак намагається уникнути непотрібного тертя із представниками парламенту.
Важливим лишається одне, аби за внутрішніми «розборками» не було втрачено останнього шансу повернення мирного процесу на Близькому Сході.