Перейти до основного вмісту

Дорога України привела до Риму

27 листопада, 00:00

Учора розпочався візит Президента України Леоніда Кучми до Італії. Це одна з небагатьох поїздок українського лідера на Захід за останній час. Перед цим, а саме на саміті НАТО в Празі, український керівник уже мав зустріч із прем’єр-міністром Італії Сильвіо Берлусконі. Із жодним іншим західним колегою Леонід Кучма не зустрічався.

Візит високої української делегації до Італії планувався вже давно. Так само, як і давно визріла необхідність такої поїздки. Тим більше, що двосторонні політичні контакти вищого керівництва із Києва та Рима частими не назвеш. Чого не скажеш, однак, про відносини економічні. Італія неухильно і міцно тримається в першій четвірці торговельних партнерів України. Рівень товарообміну із цієї країною тільки за дев’ять місяців поточного року сягнув практично одного мільярда доларів. Показник для української зовнішньоторговельної співпраці дуже високий. Згідно з попередніми повідомленнями, візит Кучми до Італії носить швидше політичний характер, оскільки жодних документів для підписання не заплановано. При цьому три дні перебування Президента на Апеннінах просто рясніють найрізноманітнішими зустрічами — починаючи від бізнесменів та опозиційних політиків, закінчуючи відвідинами Ватикану, де Кучма має намір зустрітися з Папою Римським Іоанном Павлом II.

Значення Італії для Києва, утім, обмежується не лише торгівлею. Рим цілком може допомогти Україні в її євроінтеграційних устремліннях. Крім того, що Італія є одним із впливових членів «Групи семи», вона ж є засновником НАТО та Європейського Союзу. І до першого, й до другого об’єднання Україна прагне вступити, а тому Києву не буде зайвим заручитися підтримкою ще одного впливового члена. Тим більше, що ця країна головуватиме в ЄС у другій половині наступного року. І Італія одна з тих небагатьох європейських країн, яка підтримує наше прагнення отримати в найближчі роки статус асоційованого члена Євросоюзу. Візит Леоніда Кучми до Італії слугуватиме також неабияким сигналом для решти країн Заходу. Сигналом позитивним для самої України, до якої останнім часом чимало держав світу ставляться з деякою недовірою через скандал, пов’язаний з можливим продажем радарних установок «Кольчуга» Іраку в обхід санкцій Ради Безпеки ООН.

До речі, саме Італія була однією із перших європейських країн, яка підтримала заклики Сполучених Штатів до повалення режиму іракського лідера Саддама Хусейна. Чи не розраховує Леонід Кучма на підтримку італійського керівництва у питанні відновлення реноме для України як чесного й передбачуваного партнера? Питання з розряду тих, на яке відповідь дізнаємося хіба що з часом.

Між тим Україну в Італії повинні знати, оскiльки, за різними підрахунками, в цій країні працює не менше ста тисяч українських громадян. Переважна більшість — нелегально. Заступник голови Адміністрації Президента Анатолій Орел повідомив перед візитом Леоніда Кучми, що велику увагу під час візиту буде приділено саме проблемі перебування українців у Італії. При цьому він зауважив, що недавно в Італії прийнято закон, який дозволяє легалізувати частину українців, яка знаходиться в країні незаконно. Україна, за його словами, виступає за підписання угоди з Італією про взаємне працевлаштування громадян і їхній соціальний захист, який дозволить у значній мірі вирішити цю проблему. Якщо врахувати, що Італія дуже відома своїми жорсткими заходами щодо прийому на роботу іноземців-нелегалів, то вирішення згаданого питання на користь українців можна буде розцінювати лише як величезний дипломатичний успіх.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати