Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Громадянам України радять утриматися від поїздок в Ізраїль

12 жовтня, 00:00

Сьогодні минуло рівно два тижні з тих пір, як на Близькому Сході вибухнули нові сутички між палестинцями та ізра їльтянами. Пік ізраїльсько-палестинського протистояння припав на ніч з понеділка на вівторок цього тижня — термін, визначений Ізраїлем, в який Арафат мав припинити атаки палестинців на ізраїльських солдатів. В іншому ж разі ізраїльська сторона вважала б мирний процес проваленим і почала б відповідати на атаки палестинців військовими діями, як вказувалося в ультиматумі ізраїльського уряду. Першою перемогою дипломатії за останні два тижні було рішення Барака продовжити ультиматум. Продовження, вочевидь, виявилося корисним...

Без будь-яких (принаймні офіційних) закликів чи наказів сутичок між палестинцями та ізраїльтянами істотно поменшало вже вчора. Послаблення напруги досить помітне на території Західного Берега ріки Йордан, дещо менше сутичок і в секторі Газа (Іудеї та Самарії за ізраїльською термінологією). Кількість жертв сягає, за останньою інформацією, майже стільки ж, як і напередоні, до дев’яноста осіб, серед яких більшість загиблих — палестинці. 2,5 тисячі чоловік поранено. Двадцяти двом загиблим не виповнилося ще й 18 років. У вівторок лікарі змушені були визнати клінічну смерть дев’ятирiчного палестинця, пораненого ізраїльтянами.

Уся світова дипломатія зараз фактично працює на те, аби конфлікт вдалося розв’язати. На Близькому Сході активно веде переговори генсек ООН Кофі Аннан, мало не щодня телефонує до Арафата та Барака американський президент Білл Клінтон, відклав свій учорашній відліт до Афін міністр закордонних справ Росії Ігор Іванов, відбувши на переговори до Сирії. Вчорашнє послаблення протистояння ізраїльтян та палестинців дипломати намагаються використати якнайшвидше. Клінтон наполягає на проведеннi у найближчі дні саміту в Єгипті за участю Арафата та Барака. До цієї ідеї поки що досить холодно ставиться щонайменше три сторони: єгипетська, де має нібито відбутися зустріч, позаяк в цьому місяці тут уже запланований саміт глав арабських країн; ізраїльська, яка вимагає публічного звернення Арафата, в якому б палестинський керівник закликав своїх співвітчизників до припинення атак; палестинська, яка заявляє, що не розпочне переговорів доти, поки не буде проведено міжнародного розслідування щодо причин виникнення ізраїльсько-палестинського конфлікту.

На тлі майже істеричного розвитку подій на Близькому Сході висловили свою думку і представники України, не стаючи на сторону ані палестинців, ані ізраїльтян. Наголошуючи на необхідності якнайшвидшого вирішення конфлікту. Міністерство закордонних справ України одночасно поширило звернення до громадян України, які планують поїздки до Ізраїлю, утриматися від них на період продовження ескалації напруги в цьому регіоні. Тим, хто таки зараз уже в Ізраїлі, українське зовнішньополітичне відомство радить утриматися від відвідувань святих місць. МЗС України також пропонує тимчасово утриматися від ділових поїздок в Хайфу, а також на оздоровлення до Мертвого моря.

Єдиний позитив, про який можна сьогодні стверджувати — що конфлікт не переріс у повномасштабну війну.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати