Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Iнтеграційний план

Німеччина зобов’язується поліпшити інтеграцію іммігрантів у німецьке успільство
14 липня, 00:00
МЕРКЕЛЬ ЗУСТРIЧАЮТЬ НА САМIТI IНТЕГРАЦIЇ / ФОТО РЕЙТЕР

Саміт інтеграції, який пройшов у четвер у Берліні, загрожував закінчитися скандалом після того, як чотири турецькі громади Німеччини бойкотували його, звинувативши уряд Німеччини ледве не в расизмі. Але цього не трапилося: в ході другого щорічного німецького саміту з інтеграції, що проходив під керівництвом федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель за участю представників федерального уряду земель, комун, німецької економіки й різних союзів, було затверджено Національний інтеграційний план, що містить близько 400 необхідних для виконання директив стосовно поліпшення інтеграції iммiгрантiв у Німеччині. Крім цього, уряд зобов’язався інвестувати на сприяння інтеграції iммiгрантiв 750 мільйонів євро.

Всі ці представники німецької влади, економіки, профспілок, фондів, що мають безпосередній вплив на успішну асиміляцію iммiгрантiв в німецьке суспільство, уклали пакт і розподілили між собою обов’язки. Крім того, Федеральний уряд зобов’язався розширити інтеграційні курси з 600 до 900 годин для вивчення німецької мови і країнознавства. Ці курси є обов’язковими для тих, хто іммігрував до Німеччини згідно з новим iммiграцiйного законом минулого року. Крім того, за затвердженим планом, має бути набагато поліпшено можливості по догляду за дітьми для жінок на час занять на цих курсах. Молодим іммігрантам має бути полегшено початок трудової діяльності, а комуни зобов’язалися приймати на роботу більше iммiгрантiв. Також буде створено консультацію по iнтернету для жінок, що перебувають у небезпеці бути насильно виданими заміж. Комісар з питань інтеграції Марія Бемер сказала: «Права жінок є для нас особливим пунктом».

Ця тема особливо актуальна для вихідців із Туреччини, де поширена практика насильної видачі заміж дочок за заздалегідь укладеною домовленістю й обов’язково за турків. А вихідців із Туреччини в числі iммiгрантiв у Німеччині найбільше. Турецькі громади критикували Федеральний уряд, що, з одного боку, цей план не містить нічого такого, чого б уже не було в ухваленому новому імміграційному законі, а, з іншого боку — що він спрямований на дискримінацію iммiгрантiв турецького походження, особливо в питаннях возз’єднання сім’ї. Адже тепер дружині доведеться хоч трохи знати німецьку мову, перш ніж приїхати до свого чоловіка в Німеччину і жити там. Навіть турецьке МЗС розкритикувало самміт, сказавши, що треба було залучати до діалогу причетних ще під час прийняття iммiграцiйного закону, а не тепер, коли і так все вже вирішено. Турецькі громади поставили німецькому уряду ультиматум для своєї участі в саміті: або імміграційний закон буде переглянуто, або ми бойкотуємо саміт.

Але саміт усе одно відбувся, і з успішними результатами. На ультиматум і бойкот турецьких громад Ангела Меркель відповіла коротко і ясно: по-перше, Федеральному уряду ультиматуми не ставлять, а по-друге, він лишається відкритим для всіх, хто захоче знову влитися в процес і кого на цьому саміті не було. На питання, як вона почуває себе, виділяючи таку велику суму на поліпшену асиміляцію iммiгрантiв і одночасно читаючи закиди турецької газети «Hurriyet» щодо расизму, Федеральний канцлер відповіла, що це також відноситься до свободи преси, хоч і не подобається їй, і закликала до правильного освітлення нового імміграційного закону.

Успішним саміт вважає і Віценте Рієсго з Федерації іспанських союзів батьків, охарактеризувавши саміт як конструктивний і такий, що пройшов у діловому дусі. За його словами, ті представники вихідців із Туреччини, які таки брали участь у саміті, мали набагато більше можливостей взяти слово, ніж на торішньому саміті.

Добре прокоментувала саміт інтеграції та насущну проблему асиміляції iммiгрантiв у Німеччині, які часто бажають жити в цій країні, але будь- якою ціною так, як вони це звикли робити у себе на колишній батьківщині, Інес Цетль у Financial Times Deutschland у своєму міркуванні про відкрите суспільство й агресивність мусульманського самовираження: «Вводити мусульманські свята? Забороняти косинки? Й інтеграційний саміт не покінчить з великою розгубленістю. Саме в цьому і полягає перевага Заходу... Єдина зброя, яка у нас є, це привабливість кращого суспільства, яке будь-коли існувало. Ми не вражаємо як бійці, але ми хороші спокусники. Давайте цим пишатися».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати