Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Конфлікт Росії з ПАРЄ: традиція чи принциповість?

01 липня, 00:00

Росія, безумовно, мала право образитися й продемонструвати власну принциповість після квітневого позбавлення голосу в ПАРЄ. Але навіть російські спостерігачі сходяться в тому, що відстояти свою точку зору в очних виступах перед європейськими парламентаріями було б легше, i кулуарні бесіди завжди мають більший ефект, аніж офіційні заклики.

А відстоювати Росія мала що... Москву непокоїть прийняття до Ради Європи Вірменії та Азербайджану. Неучасть в останній сесії, зокрема, залишила Росію за бортом вирішення конфлікту в Нагірному Карабасi.

«Нам давали багато обіцянок, але нам потрібні свідчення їх виконання», — наголосив одразу після позавчорашньої сесії голова ПАРЄ лорд Джонстон-Рассел. Чого в Росії досі так і не виконали? Отже, в Чечні тривають авіаційні та артилерійські удари федеральними силами, продовжується затримання людей, є обмеження на свободу пересування Чеченською республікою, погіршилася ситуація зі свободою мас- медіа. ПАРЄ вимагає від Росії «прагнути до припинення вогню, припинити відправку в Чечню призовників, припинити всі напади на мирне населення; дозволити незалежні розслідування, що стосуються порушень прав людини та воєнних злочинів у Чечні.

Росію ж, без сумніву, ці вимоги обходять остільки-оскільки: там переконані у власній правоті й намагаються переконати в ній і інших. У Чечні вже перебували десятки представників міжнародних організацій. Чеченське питання на тій же сесії ПАРЄ вже стоїть на порядку денному понад півроку. Схоже, зрештою швидше здасться світова спільнота, ніж Росія. Уже зараз подейкують, що у вересні на черговій сесії ПАРЄ російській делегації буде повернуто право голосу. Тим більше, що європейські правозахисники, які закликають до миру в іншій країні, самі не можуть досягти компромісу. Іншої втіхи, як такий розвиток подій, для Росії годі й знайти...

Та й лорд Джонстон-Рассел повідомив, що ПАРЄ ні до чого створення конфронтації з Держдумою.

Коронною ж на сесії стала репліка представника Парламентської Асамблеї лорда Джадда, одного з укладачів останньої резолюції щодо ситуації в Чечні, який повідомив, що співпраця з Росією нагадує склянку, яка вже наповнена наполовину. Залишилася нібито ще половина...

Утім, вдалим порівняння лорда Джадда навряд чи назвеш: надто вже тенденційну мають схильність склянки розбиватися. Навіть коли знову явно проглядають симптоми інформаційної війни — в Росії нагадують, що в Чечні на боці бойовиків воюють українські найманці, не даючи жодних доказів. І «забуваючи» про цілком доведені факти участі найманців-росіян у багатьох гарячих точках планети.

ДО РЕЧІ

Голова СБУ Леонід Деркач заявив учора журналістам, що твердження російського генерала Валерія Манiлова про теракти в Чечні, які начебто готуються з участю українських націоналістів, не відповідають дійсності. За його словами, Манiлов має вийти в ефір і сказати, що він неправий. Бо, вважає голова СБУ, генерал Манiлов своїми словами образив Україну. Серед українських рухів та формувань, заявив Л. Деркач, немає організованих дій на підтримку чеченських угруповань. А ті, хто виїхав до Чечні та співпрацює з бандитами, позбавляються українського громадянства. Українські націоналісти, запевнив голова СБУ, не фінансують чеченських бойовиків. А дезінформація генерала Манiлова, переконаний Л. Деркач, запущена через те, що «деякі військові не зовсім добре працюють на своїх посадах».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати