Коротко / ПЛАНЕТА
Британія вшанувала жертв теракту
Великобританія вчора ушанувала пам’ять загиблих внаслідок акцій смертників 7 липня 2005 року. Тоді вибухи бомб у трьох потягах лондонської підземки та автобусі забрали життя 52 осіб. О 8:50 ранку за лондонським часом, коли рівно рік тому вибухнули бомби в метро, почали дзвонити дзвони собору Святого Павла. Поминальний дзвін повторився годиною пізніше — рік тому в цей час було приведено в дію бомбу в автобусі на Тавісток-сквер. Опівдні за місцевим часом уся країна завмерла на дві хвилини, щоб ушанувати пам’ять жертв трагедії. Припинив рух транспорт, перехожі зупинилися й на кілька хвилин схилили голови, поминаючи загиблих. Пізніше в лондонському Ріджентс-парку відбулася церемонія, на якій було зачитано імена всіх загиблих. У інтерв’ю Бі-Бі-Сі глава лондонської поліції заявив, що небезпека тероризму в Британії з минулого року зросла, але сили правопорядку готові відвести загрозу.
Від Ірану вимагають довести свій мирний характер
Іран має продемонструвати міжнародному співтовариству, що його ядерна програма має мирний характер, заявив учора в Анкарі глава МАГАТЕ Мохаммед ель-Барадеї. Ель-Барадеї також підкреслив, що воєнного розв’язання іранського питання не може бути. «Немає й абсолютно не може бути воєнного розв’язання іранської ядерної проблеми», — цитує турецьке телебачення главу МАГАТЕ, який перебуває в Анкарі з офіційним візитом. Ель-Барадеї також закликав іранське керівництво в найкоротший термін дати відповідь на пропозиції «шістки» міжнародних посередників щодо врегулювання іранської проблеми. Глави МЗС Росії, США, Китаю, Великобританії, Німеччини й Франції на зустрічі у Відні 1 червня ухвалили пакет пропозицій, розрахованих на згоду Ірану припинити роботи зі збагачення урану. Вони охоплюють три сфери: ядерну програму Ірану, економічне й торгове співробітництво з ним, а також гарантії безпеки.
За посаду президента Бразилії борються дві жінки
На бразильському політичному небосхилі з’явилися дві кандидатки на пост президента країни на майбутніх загальних виборах восени. Досі невідома в політиці підприємець Ана Маріа Тейшейра Ранжел зареєструвалася в четвер як ще один претендент на президентське крісло. Виступаючи від імені Прогресистської республіканської партії, кандидат оголосила, що збирається витратити на передвиборну кампанію 150 мільйонів реалів (70 млн. доларів). Це майже на 70% перевищує витрати на виборчу кампанію нинішнього президента Луїса Інасіу Лули да Сілва та його головного опонента Жералду Алкміна від Соціал-демократичної партії. Ане Тейшейре, уроженці Ріо-де-Жанейро, 49 років, за професією вона політолог, займається бізнесом, розведена. Її ім’я в політиці стало відоме два тижні тому після того, як вона передала до органів правосуддя плівку з записом спроб примусити її до хабара за виставлення кандидатури на пост президента.
Рекордні компенсації курцям відмінено
Верховний суд Флоріди відмовився задовольнити колективний позов курців до тютюнової індустрії. У 2000 році суд нижчої інстанції присудив рекордні 145 млрд. доларів компенсації, але після апеляцій було вирішено, що позов такого роду не можна класифікувати як колективний. Проте, Верховний суд підтвердив, що тютюнові компанії надавали неповну або спотворену інформацію про те, наскільки шкідливий тютюн для здоров’я, й постановив, що приватні особи, потерпілі від нікотинової залежності, можуть продовжувати судитися з виробниками сигарет. У зв’язку з цим суд постановив задовольнити компенсацію в 2,85 млн. доларів жительці штату Мері Фарнан і компенсацію в 4,023 млн. доларів Енджі Делла Векія. Остання, проте, отримає її посмертно — Делла Векія, яка розпочала палити в 11 років, померла в 1999 році. Незважаючи на це, тютюнові компанії сприйняли рішення Верховного суду з помітним полегшенням. Після інформації про це рішення акції тютюнових компаній підскочили в ціні, що зрозуміло — свого часу звістки про присудження багатомільйонних компенсацій сприяли розмовам про те, що всій американській тютюновій індустрії загрожує крах.
Випуск газети №:
№110, (2006)Рубрика
День Планети