Коротко / ПЛАНЕТА
Шеферс призначений послом Німеччини в Україні
Райнхард Шеферс з 1 липня 2006 року буде новим послом Німеччини в Україні, повідомляє Інтерфакс. Р. Шеферс працював консультантом у відомстві федерального канцлера з 1985 по 1988 рр., займався відносинами між сходом і заходом, питаннями роззброєння та політикою безпеки. З 1988 по 1991 рр. був радником посольства Німеччини в Москві, потім став консультантом Федерального міністерства закордонних справ Німеччини з питань Радянського Союзу. З 1992 по 1998 рр. Р. Шеферс керував відділом Центральної, Східної та Південно-Східної Європи у відомстві федерального канцлера. З 2001 по 2006 рр. був представником Німеччини в комітеті з питань політики та безпеки Європейського Союзу в ранзі посла. Р. Шеферс стане наступником посла Дітмара Штюдеманна, який представляв Німеччину в Україні протягом шести років. Д. Штюдеманн призначений позаштатним радником президента України Віктора Ющенка. За словами колишнього посла, він почне виконувати нові обов’язки тільки після того, як завершить нинішню дипломатичну місію.
Убитий ще один адвокат Хусейна
Офіційна іракська телекомпанія «Аль-Іракійя» повідомила вчора про вбивство адвоката Хаміса аль-Обейді. Іракська поліція підтверджує цю інформацію. Джерела в поліції повідомили агентству ЕФЕ, що тіло адвоката було знайдено вчора вранці в районі Ур, розташованому на сході Багдада. На тілі були сліди кульових поранень. За даними поліції, його викрали невідомі, які, очевидно, з ним і розправилися. Хамiс аль-Обейді — за національністю іракець. Він став третім убитим із групи адвокатів, які захищають С. Хусейна та сімох його колишніх соратників на Багдадському процесі в справі екс-президента.
Чорногорія хоче в ООН
Республіка Чорногорія офіційно подала заявку на членство в ООН. Президент країни Філіп Вуянович звернувся до генсека ООН Кофі Аннана з проханням якнайшвидше передати цю заявку на розгляд Ради безпеки та Генасамблеї. Рішення про прийом нових членів ООН приймає Генасамблея більшістю в дві третини присутніх і членів ООН, які беруть участь у голосуванні. До цього Генасамблея повинна отримати відповідні рекомендації Ради безпеки та розглянути питання про те, чи є держава, яка подала заявку на членство, миролюбивою і чи може та чи бажає вона виконувати зобов’язання, передбачені Статутом, зазначає служба новин ООН. Тим часом уряд Чорногорії сформував міністерство оборони, а також прийняв стратегію національної безпеки республіки. Парламент Чорногорії проголосив незалежність республіки 3 червня після того, як на проведеному 21 травня референдумі перемогли прихильники її відокремлення від Сербії. Уряд Сербії офіційно визнав незалежність Чорногорії.
Віденський саміт
Учора президент США Джордж Буш розпочав переговори з лідерами Європейського Союзу у Відні. Канцлер головуючої в ЄС Австрії Вольфганг Шюссель заявив про намір вимагати від Дж. Буша закриття табору на військовій базі Гуантанамо, де без суду утримують сотні підозрюваних у тероризмі. Деякі з них перебувають за гратами вже близько чотирьох років. Крім того, під час зустрічі ЄС вимагатиме від Вашингтона поширення режиму безвізових поїздок до США на країни, які недавно стали членами Європейського Союзу. У свою чергу Джордж Буш збирається просити Європейський Союз підтримати введення санкцій проти Ірану, якого Вашингтон підозрює в намірі використати ядерні технології для створення зброї. Перед поїздкою до Відня Буш заявив, що США та ЄС залишаються єдиними в тому, що стосується найскладніших проблем, які постали перед людством. Він зазначив, що солідарна американсько-європейська позиція щодо Ірану показує, що трансатлантичні розбіжності залишилися в минулому.
Сенатори розкритикували Путіна
Чотири американські сенатори закликали президента США Дж. Буша висловити російському президенту Володимиру Путіну протест у зв’язку із «занепадом демократії». У своєму листі сенатори звернулися до президента США й інших лідерів країн «вісімки» G8 із пропозицією провести окрему зустріч за межами Росії до або після саміту, запланованого в Санкт-Петербурзі. На їхню думку, «президент Путін відвів Росію з демократичного шляху в напрямку авторитаризму». «Необхідно, щоб лідери країн «сімки» G7 вказали Росії, що її дії несумісні з демократичними нормами «вісімки», — пишуть сенатори у своєму зверненні. Американські чиновники вважають, що «Москва поки що не заслужила привілею перебувати в наймогутнішому міжнародному об’єднанні».
НАТО приїде в Сочі
Сьогодні в Сочі відкривається семінар Парламентської Асамблеї НАТО, в ході якого обговорюватимуть питання безпеки на Південному Кавказі. 63-й за рахунком семінар уперше проводитимуть у РФ. Як повідомила перший віце-спікер Держдуми, керівник російської парламентської делегації в ПА НАТО Любов Сліска, дискусія триватиме три дні. Обговорюватимуть широке коло питань — відносини між Росією і НАТО, заморожені конфлікти на Південному Кавказі, енергетичну безпеку на Південному Кавказі. Крім того, за словами Л. Сліски, будуть порушені проблеми гарантування безпеки в цьому регіоні, розвитку військової співпраці між Росією та НАТО. Глава російської делегації вважає важливою співпрацю, налагоджену з Альянсом за лінією Ради Росія — НАТО. Однак, наголосила вона, «у наших відносинах залишається ціла низка відкритих питань і клопотів». Серед них, зокрема, розширення НАТО на схід, явний інтерес Альянсу до України та Грузії.
Ширак відкрив музей
Президент Франції Жак Ширак відкрив Музей на набережній Бранлі, в якому зібрані 300 тисяч предметів мистецтва народів Африки, Азії, Океанії та Південної Америки. Це найбільший культурний проект президента Жака Ширака за весь час його правління. Глава Франції є великим поціновувачем мистецтва тих народів, які не втратили зв’язку зі своїм корінням і більше орієнтуються на природу та свої вірування, аніж на економіку й засоби масової інформації. В особистій колекції Ж. Ширака зберігається безліч унікальних експонатів, привезених із тих місць, де колись мешкали зниклі цивілізації. За словами французького президента, музей був задуманий для того, щоб порвати з тривалою історією зневаги та надати заслужене місце всім культурам і цивілізаціями, зокрема й тим, які заведено називати «примітивними». Президент також сподівається, що частими відвідувачами музею стануть вихідці з африканських й азіатських країн, які у великій кількості живуть у Парижі та мало знайомі зі своєю рідною культурою.
Випуск газети №:
№100, (2006)Рубрика
День Планети