Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

28 березня, 00:00

Білоруська опозиція збирається продовжити мітинги

Лідер білоруської опозиції, екс-кандидат на посаду президента Олександр Мілінкевич заявив про готовність продовжити акції протесту. «Ми збираємося продовжувати мирні масові акції протесту проти фальсифікацій результатів президентських виборів, за відновлення в країні конституційної законності та демократії. Ми не будемо чекати ще п’ять років, щоб звільнити білоруський народ від влади тих, хто давно втратив і юридичне, і моральне право на цю владу», — сказано в заяві на інтернет- сайті О. Мілінкевича. Лідер білоруської опозиції заявив про свою солідарність із побитими та арештованими на минулих вихідних. «Право на мирний протест людям дає Основний Закон нашої країни — Конституція Республіки Білорусь», — заявив він. Олександр Мілінкевич пообіцяв направити «до відповідних міжнародних організацій імена і прізвища ініціаторів, організаторів і учасників розгону мирної демонстрації з метою застосування до них відповідних санкцій». Раніше Мілінкевич повідомив, що демократичні сили Білорусі планують провести наступний мітинг 26 квітня з нагоди 20-ї річниці від дня катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Студенти за відставку уряду

Французькі студенти, які виступають проти «договору першого найму», закликали до відставки уряд Домініка де Вільпена і активізації дій, спрямованих на скасування нового виду трудового контракту для молоді. Представники студентства, які виступають проти урядової реформи трудового законодавства, підкреслили, що «уряд має піти у відставку одночасно зі скасуванням свого проекту» злощасного закону. Студентські активісти закликали 30 березня організувати акції з блокування головних автомобільних і залізничних артерій. А потім, якщо уряд не піде назустріч вимогам вулиці, спільно з профспілками провести 4 квітня загальний страйк. На сьогодні заплановані страйки на залізничному, повітряному і муніципальному транспорті, в металургії та енергетиці, в освітній та інших сферах.

Афганський християнин на свободі

Представник афганської влади повідомив Бі-Бі-Сі, що судова справа проти афганця, якому загрожувала страта за прийняття християнства, припинена через нестачу доказів. Справу повернено до прокуратури, а підсудний — Абдель Рахман, — видно, буде звільнений. Подробиці на цей рахунок тримаються в секреті через побоювання з приводу його безпеки. Афганський уряд був змушений прийняти таку ухвалу під сильним тиском світової спільноти. За засудженого заступилися США, Євросоюз і Папа Римський Бенедикт XVI.

Американці підуть з Іраку. Частково

Значну частину американських військ, можливо, буде виведено з Іраку вже цього року. Таку заяву зробила державний секретар США Кондоліза Райс у інтерв’ю одному з американських телеканалів. За словами глави зовнішньополітичного відомства Сполучених Штатів, в цьому питанні багато що залежатиме від уряду Іраку і політичної обстановки в країні. На думку Кондолізи Райс, успіхи нової іракської влади значні, однак від них вимагається діяти швидше, щоб не дозволити взяти гору прихильникам насильства. Під значним скороченням мається на увазі зменшення американського контингенту до 100 тисяч осіб, а можливо, і до меншої цифри. Поки що в Іраку перебувають 133 тисячі військовослужбовців зі США і декілька тисяч солдатів і офіцерів з інших держав коаліції.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати