Коротко / ПЛАНЕТА
Назарбаєв агітував депутатів за ЄЕП
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв закликав народних депутатів України підтримати зусилля в рамках формування Єдиного економічного простору. Про це Н. Назарбаєв заявив учора, виступаючи в українському парламенті в рамках офіційного візиту до України. За словами Н. Назарбаєва, мінімальний ступінь інтеграції в рамках ЄЕП — це створення зони вільної торгівлі. Далі передбачається здійснювати регулювання економіки на основі об’єднання митних територій, провести узгоджену податкову, грошову, кредитно-валютну політику. «Це (ЄЕП — IФ) — економічний союз типу Європейського Союзу», — сказав він. Н. Назарбаєв підкреслив, що ЄЕП у жодному разі не спрямований на обмеження політичного суверенітету держав- учасниць. «ЄЕП подібно до ЄС повною мірою відповідає сучасним реаліям світової економіки», — зазначив він, додавши, що така інтеграція тільки укріпить економіку наших країн. Свій виступ перед народними депутатами в парламенті президент Казахстану розпочав українською мовою: «Я вiдчуваю особливi почуття до вашої країни, де я провiв свою студентську молодiсть». Н. Назарбаєв з 1958 по 1960 рік навчався за фахом металурга в дніпродзержинському ПТУ номер 22.
Візовий режим з ЄС «спрощуватимуть» з наступного тижня
Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк заявив, що наступного тижня планується розпочати переговори з Європейським Союзом щодо спрощення візового режиму для українських громадян. «Наступного тижня ми плануємо розпочати переговори між Україною та ЄС щодо спрощення візового режиму», — сказав Тарасюк. Міністр зазначив, що «це є результатом серйозної роботи, початок якої заклав президент України Віктор Ющенко ще на початку цього року», — передає «5 канал». «Починається новий етап взаємин між Україною і ЄС. Ми сподіваємося, що саміт Україна—ЄС, що відбудеться 1 грудня, стане відповідною нагодою для Євросоюзу відзначити прогрес, якого Україна досягла в цій сфері», — сказав Тарасюк.
Москва захищає Мінськ
Тиск на Білорусь з боку Євросоюзу та США впливає на зовнішню політику Росії, стверджує перший заступник міністра закордонних справ Росії Валерій Лощинін. «Чинить у плані необхідності вести активнішу наступальну політику», — заявив В. Лощинін в інтерв’ю білоруському тижневику «Обозреватель», опублікованому вчора. «Наша позиція зрозуміла. У нашому нещодавньому повідомленні для друкованих ЗМI підкреслюється, що такого роду натиск (політичний він чи економічний) — це не та мова, якою слід розмовляти з рівноправним партнером європейського континенту», — сказав В. Лощинін. На його думку, «Європа самоізолювалася від Білорусі».
Штати здивовані рішенням Кореї
США висловили подив тим, що Південна Корея оголосила про плани скорочення на третину свого військового контингенту в Iраку. «На даному етапі адміністрація США не отримувала офіційного підтвердження стосовно цього передбачуваного висновку», — заявив представник Ради національної безпеки при президентові США Фред Джонс. За його словами, «ця тема не порушувалася» під час зустрічі глави Білого дому Джорджа Буша й президента Південної Кореї Но Му Хена. Учора південнокорейський міністр оборони Юн Кван Ун повідомив, що його країна збирається скоротити на третину свій військовий контингент в Iраку. За його словами, це станеться в першому півріччі 2006 року.
У Китаї — нові спалахи пташиного грипу
У Китаї виявлено два нові осередки пташиного грипу, повідомило пізно ввечері в четвер міністерство сільського господарства КНР. Масову загибель домашньої птиці зафіксували в листопаді в нових районах провінції Хубей і Сіньцзян-Уйгурського автономного району, де вірус H5N1 уже було зафіксовано раніше. У середу в Китаї стало відомо про два підтверджені випадки захворювання на пташиний грип людей, одна людина померла. Тим часом, представник МЗС КНР Лю Цзяньчао заявив у четвер на брифінгу, що в країні не зафіксовано жодного випадку передання вірусу пташиного грипу від людини до людини.
Десятка викрадень за «рейтингом» ФБР
Федеральне бюро розслідувань США назвало десять, на його думку, найбільших викрадень творів мистецтва у світі. У списку переважають полотна найвидатніших художників, таких, як Ренуар, Рембрандт і Ван Гог. ФБР визнало, що викрадення творів мистецтва є наразі великим бізнесом. Згідно з однією з оцінок, йдеться про суму в 1—2 мільярди доларів щороку. У списку називаються різні цінності — від скрипки Страдіварі, викраденої десятиліття тому з квартири в Нью-Йорку, до картини Поля Сезанна, викраденої з оксфордського музею 1999 року. Перший рядок у списку ФБР займають предмети, викрадені в Iраку у березні-квітні 2003 року. Їхня кількість оцінюється в 7— 10 тисяч екземплярів. Викрадені 1990 року з бостонського музею Iзабелли Стюарт Гарднер дванадцять картин Рембрандта, включаючи його автопортрет, Вермеєра, Мане та інших художників є другим номером у списку найбільших крадіжок. Третій рядок цього сумного хіт-параду займає викрадення двох полотен Ренуара та одного Рембрандта з Національного музею Швеції 2000 року. Ці три картини були виявлені поліцією й повернуті до стокгольмського музею 2001 і 2005 років.
Кіно для собак
У Бельгії надійшли в продаж фільми для собак на DVD-дисках, повідомляє журнал «Віф-експрес». Ціна на них становить 18,90 євро. У фільмах «ролі виконують» самі чотириногі друзі людини. Режисери фільму під назвою «Доггівуд» стверджують, що перегляд фільмів, чий звуковий ряд складений із творів класичної музики, дозволяє домашнім улюбленцям подолати страх перед навколишнім середовищем високих технологій і таким чином уникнути стресів. За даними журналу, на утриманні жителів країн Європи перебувають 42 мільйони собак, із них приблизно два мільйони — в Бельгії. Для порівняння: в США зареєстровано близько 70 мільйонів чотириногих. Собака є вірним супутником людини протягом ось уже 13 століть.
Випуск газети №:
№214, (2005)Рубрика
День Планети